İngiliz Kraliyet Ailesi'nin olaylı gelini Meghan Markle aslında Nijeryalı olduğu açıkladı!

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin olaylı gelini Meghan Markle, Spotify'da yayınlanan son poscast'inde kökeninin yüzde 43'ünün Nijerya'ya ait olduğunu açıkladı. Bu açıklamanın ardından Nijerya'ya bağışta bulunan Markle, selden mağdur olan ailelere yardım etti.

2020 yılında İngiliz Kraliyet Ailesi'nden olaylı bir şekilde ayrılan Prens Harry ve eşi Meghan Markle, yaptıkları açıklamalarla sık sık gündeme geliyor. Bir süredir yayınladığı podcast ile hayatına dair merak edilenleri açıklayan Markle, son yayınında birkaç yıl önce yaptırdığı gen testinden bahsetti. Yüzde 43 oranında Nijeryalı çıktığını dile getiren 41 yaşındaki Sussex Düşesi, kökeninden bahsettikten kısa bir süre sonra Nijerya'daki bir yardım kuruluşuna bağışta bulundu. 

Meghan Markle

Meghan Markle

Çift adına açıklama yapan sözcü, yapılan yardımın miktarını belirtmeden bağışların 'Nijerya'da hasara yol açan yıkıcı sel sonrası için yardımcı olacağını' ifade etti. Şiddetli yağmur ve Kamerun'daki bir barajdan su tahliyesi nedeniyle gerçekleşen sel için harekete geçen Markle, 600'den fazla kişinin hayatını kaybettiği ve 1,4 milyon kişinin yerinden olduğu Nijerya'ya daha önce de çeşitli yardımlarda bulunmuştu. 

Meghan Markle ve Prens Harry

Meghan Markle ve Prens Harry

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Babası evden giderken ağlayan küçük kız annesine el salladı

Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0