Dilan Polat'tan Cüneyt Özdemir'e olay yanıt: "Konuşacaksan ülkemize katkımızı konuş"

Son zamanlarda eşi ve lüks hayatıyla gündeme gelen Dilan Polat kendisini sert sözlerle eleştiren gazeteci Cüneyt Özdemir'e yanıt vererek, "Çok rica edeceğim, herkes haddini hukukunu bilsin" dedi.

Eşi Engin Polat'ın kendisine uçak kiralamasıyla gündeme gelen sosyal medya fenomeni Dilan Polat, kendisini eleştiren gazeteci Cüneyt Özdemir'e yanıt verdi.

'KONUŞACAKSAN ÜLKEMİZE KATKIMIZI KONUŞ'

Instagram’dan yaptığı açıklamayla isim vermeden Özdemir’e seslenen Polat, şu ifadeleri kullandı:

"Biri çıkmış demiş ki ‘Zenginlik parayı harcamak değil, onu nasıl harcadığını bilmektir’ falan… Hah… 17-19 yaşında evlenip de yuva kurmuş, bugünlere el ele birlikte gelmiş insanlara da parayı nasıl harcayacağını, parayı nasıl nereye nasıl kullanacağını öğretemezsin. Katmer katmer ticaret yapmış, tamamen zekasını kullanarak bugünlere gelmiş bir çifte de bunu söylemezsin. Ayrıca çok konuşacaksan, konuşacağın çok şey var; edilen yardımlar, güzellikler, ülkemize katkımız… Bunları konuş, okay?"

Dilan Polat

Dilan Polat

'HERKES HADDİNİ BİLSİN'

Açıklamasının devamında kendisine yönelik eleştirilere yanıt vermeye devam eden Polat, "Şimdi paramız bitti, paramızı nasıl kullanacağımızı bize öğretmeler falan başladı. Bir beyefendi de çıkmış bunu söylemiş. 33 yaşındayım, 35 yaşında eşim. 18 senedir birlikteyiz, 18 senedir el ele, biz kendi ticaretimizi kurup bugünlere geldik ve sen bile bugün bizim paramızı konuşuyorsun. Bence bize 'para nasıl katlanır, para nasıl harcanır, para nasıl tutulur, para nasıl büyütülürü öğretme. Eğer sen bize onu öğretiyor olsaydın, sen burada, biz orada olurduk. Çok rica edeceğim, herkes haddini hukukunu bilsin" dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın 'uçak' görüntüleri sosyal medyada gündeme geldi. Kazancının nereden geldiği ve nasıl elde edildiği üzerine sosyal medyada başlayan tartışmalar üzerine Engin Polat, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, kalabalık bir işletmenin havuzunun başında çektiği bir video ile uçak almadıklarını, sadece kiraladıklarını açıkladı.

Uçak iddialarının ardından Dilat Polat da sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Uçağı sadece kiraladıklarını ancak isteseler satın da alabileceklerini söyleyen Polat, "Bizim paramız yine züğürtlerin çenesini yormuş" dedi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Polat’ın bu paylaşımına tepki gösterdi.

Özdemir, "Biraz önce Instagram'da bir story'de 'Benim param siz züğürtlerin çenesini yordu' diyerek kendisini izleyenlere tüküren bir fenomen gördüm" diyen Özdemir, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye gibi ekonomik krizin ortasında, neredeyse bir Survivor yarışmasındaymış gibi milyonlarca insanın var olma mücadelesi verdiği bir ülkede lüks arabaları, uçakları teşhir etmenin adı sonradan görmelik de değil 'zenginlik pornografisidir'. Ülkenin yarısı asgari ücrete mahkum olmuşken buna tepki gösteren insanları 'züğürtler' olarak aşağılayıp suratlarına tükürmenin adı nedir? Onu (ilk kez gördüğüm için) bilemiyorum. Milyonları milyarları olan çok insan tanıdım ama bu seviyeye ilk kez tanık oluyorum. Zenginlik para kazanmak değil onu harcamayı bilmektir!

Son bir hatırlatma, bugün 'züğürtler' deyip, o suratlarına tükürdüğünüz insanlar sayesinde bu paraları kazandınız, umarım bir gün tersine tanık olmazsınız!"

Ceyda Düvenci'den son hamle! Bülent Şakrak'tan kalan son izi de sildi

İLİŞKİLİ HABER

Ceyda Düvenci'den son hamle! Bülent Şakrak'tan kalan son izi de sildi

ETİKETLER

Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 2

Ali 2 ay önce

Kibirli bir davranış..Ne oldum deme,ne olacağım de...Sana varlığı veren Allah almasını da bilir.

ismail kurt 2 ay önce

kadını tebrik ediyorum..sadece lafı geçirmiş ortada bırakmış zevzeği..sanane lan elin parasından..