Ahmet Kural katil İsrail’in Gazze’deki soykırımına lanet yağdırdı!

Ünlü oyuncu Ahmet Kural, İsrail'in Gazze'de uyguladığı politikayı lanetleyerek ülkemizden gelen şehit haberlerine ilişkin de "her bir vatan evladına borcumuz var" şeklinde konuştu. Ünlü oyuncu Günaydın'a verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ünlü oyuncu Ahmet Kural son dönemde Murat Cemcir'le olan küslük durumuyla gündeme gelmişti. 2 Şubat'ta vizyona girecek olan Efsane filminin hazırlıklarında olan Ahmet Kural, aynı zamanda çok yakında baba olacak. İki heyecanı bir arada yaşayan oyuncu Günaydın'a konuştu. Ünlü oyuncu, filminden evliliğine, Gazze'den Pençe Kilit operasyonlarına, tiyatrodan uzay yolculuğuna birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu.

Ahmet Kural

Ahmet Kural

FİLMDE 2 KARAKTERİ BİRDEN OYNUYOR

Çorum'da geçen film komedi türünde. Kural film Efsane filmi için "Öncelikle çok eğlenceli bir film. Çorum'da geçen, bir sırrın sonraki kuşağa aktarılması ile ilgili babanın, ikiz kardeşlerin; dededen 7000 yıllık sırrı alma mücadelesi. Filme gidenler bu sırrı öğrenecekler. Gülecekler, eğlenecekler. Ailecek gidebilecekleri bir film. Çok iyi oyunculuklar izleyecekler. Gerçekten rol arkadaşlarımın hepsi inanılmaz performans sergilediler. Selçuk, bu filmi yazarken gülmenin yanında çok da güzel insani duyguları seyirciye geçirmeyi hedefledi. Yüreklerine dokunacak, anlamı olan bir film yaptı. Çıkarken de gülmenin yanında gerçekten, zamanın ruhunu bile sorgulatacak çok güzel duygularla ayrılacaklar sinemadan." diyor.

Efsane filminde 2 karakteri birden oynayan oyuncu, rollerine ilişkin "Bu rol bana geldiğinde, ben de inceledim. Sanırım dediğiniz gibi. Selçuk Aydemir'in senaryolarına aşina bir insan olduğumdan zor gelmedi. İki karakteri de o kadar güzel ve ayrıntısıyla, farklılaşacak unsurları ile yazmış ki. Şunu hemen anlıyorsunuz, bunlar ikiz ama iki ayrı insan değil. Her insanın içinde bulunan duyguları ortaya çıkaran iki karakter. 'Sadık' ve 'Özgür' aslında herkeste bulunan bu duygulardan bazılarını daha fazla barındıran karakterler. Bu açıdan zor olmadı. Ama sette iki ayrı karakteri canlandırmak, teknik olarak zordu, karakterlere çekimlerde hazırlanmak açısından. Güzel tarafı, çok yetenekli ve güçlü oyuncularla aynı sahneyi iki kere oynama fırsatım oldu." dedi.

Ahmet Kural

Ahmet Kural

"İNSANLIK SUÇU DİYE NİTELENDİRİLMELİ"

İsrail'in Gazze'de uyguladığı acımasız politikaya dair de konuşan Kural, "Başta çocuk ve kadınların öldürülmesi, insanların bir bölgeye hapsedilerek sürekli olarak bombalanması, hastanelerin bile ateş altına alınması, sadece bir insanlık dramı değil, insanlık suçu diye nitelendirilmeli. Dünyanın dört bir yanında insanlar bunu haykırırken bu suç tarihe geçti. Umarım, insanlık bu acımasızca politika ile mücadelesinde başarılı olacak. Umarım kötülük kaybedecek." dedi.

Gazze'de bir insanlık suçu yaşanırken, ülkemizde de askerlerimizin şehit haberleri geliyor. Pençe Kilit operasyonunda şehit olan askerlerimiz için ünlü oyuncu, "Ben de her şehit haberi geldiğinde çok kötü hissediyorum. Terörü lanetliyorum. Kahroluyorum. Hepsinin ruhu şad olsun. Vatan savunması için, biz bu röportajı burada rahat ve huzurla yapabilelim diye şehit olan her vatan evladına borcumuz var. Mekanları cennet olsun." şeklinde konuştu.

Ahmet Kural

Ahmet Kural

"HEPİMİZ GURURLANDIK"

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğunu herkes gibi takip eden Kural, bu gelişme ile ne kadar gururlandığını şöyle ifade etti: "Türkiye'nin ilk insanlı uzay misyonu bu. Üniversitelerin gönderdiği 13 deneyi uzayda test edecek. "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün dâhiyane sözüdür" diyerek "İstikbal göklerdedir" demesi de hepimizi gururlandırdı. Biliyorum ki, bu yolculuğu izleyen birçok Türk çocuğu uzayla ilgilenmeye, uzayla ilgili konuları merak etmeye başladı, bir şeyler yapma konusunda da büyük hayaller kurdu. Belki bu hayaller bir gün, kendi uzay aracımızla bu yolculukları yapmamız için önemli bir motivasyon kaynağı olacak. Döndüğünde dinleyeceğiz tecrübelerini".

Ahmet Kural ve Çağla Gizem Şahin

Ahmet Kural ve Çağla Gizem Şahin

"EVLENİNCE GEREKSİZ ŞEYLERDEN KURTULDUM"

Geçtiğimiz sene Çağla Gizem Şahin ile dünya evine giren oyuncu, baba olmak için gün sayıyor. Bebeği için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Kural şimdiden bebeğin geleceğini düşünmeye başlamış. Ünlü oyuncu "Baba olunca anlarsın' dedikleri şeyi, olma yolunda bile hissetmeye başladım. Çok mutluyum, Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah. Hayattaki önceliklerimin değiştiğini hissediyorum." şeklinde konuştu.

Şahin'e ilk görüşte aşık olduğunu dile getiren Kural, onu görür görmez bir yuva kurmak istemiş. Kural, evliliğin büyük bir nimet olduğunu ifade ederek "Çağımızın hastalığı hız. Sadece hız da değil belki. Performans sergileme zorunluluğu. İnsanlar günlük hayatında gerek sosyal medyada gerekse kendi rutinlerinde artık çok hızlı yaşamak zorundalar. Ve sürekli karşı tarafa bir performans sergilemek zorundalar. Bu da durup düşünmeyi, ilişkilerde derinleşmeyi engelliyor. Belki de daha kolay tahammülsüz oluyorsunuz. Evlilik kurumu da bundan olumsuz etkileniyor. Bende ise bu tam tersi bir etki yarattı. İnsan için yüreğini emanet edebileceği ve bir yüreği emanet alacağı, saf, iki kişinin birlikte omuz omuza kuracağı bir hayatı görünce, evlilik büyük bir nimet gibi oluyor. Bende öyle oldu. Bunun dışındaki tüm gereksiz şeylerden kurtuldum. Daha odaklanmama, önceliklerimi gözden geçirmeme sebep oldu." dedi.

Ahmet Kural

Ahmet Kural

"TÜRK İNSANINA KOMEDİYİ BEĞENDİRMEK ZOR"

Daha çok sinema filmleriyle adını duyuran Ahmet Kural'a neden tiyatro yapmadığı sorulunca "Aslında yaptım" diye cevap verdi. Kural oyunculuğa Levent Kırca Tiyatrosu ile başlamış ve komedideki espriyi karşıya geçirme gibi temel bilgileri orada öğrenmiş. Ahmet Kural'ın temposunu azalttıktan sonra tiyatroya geri dönmek gibi planları varmış.

Türkiye'deki komedi kültürüne dair konuşan oyuncu, komedi yapmanın zorluğunu şöyle anlattı: "Türkiye'de komedi yapıp, komediyi beğendirmek çok zor. Türk insanının inanılmaz hızlı refleksleri var, inanılmaz pratik zekalı, espriyi alıp işleyip başka bir hale sokma becerisine sahip insanımız. Kendi günlük hayatında da yaşadığı tüm zorluklara rağmen, bugün gidin bir bakkala, esnafa, mahalle berberine göreceksiniz ki kendi aralarındaki konuşmalarda hep komedi unsuru var. Takılma var, alttan alma var, zeka dolu espriler var. Bu toprakların kültürü bu. Onun için komedi yapmak, güldürmek zor. Türkiye'de bana kalırsa daha da zor".

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Anıl Altan'dan ikiz kızlarıyla gülümseten oyun! Buz dolu suya...

Ajda Pekkan'ın hayatı film oluyor! Ayça Varlıer oynayacak

İLİŞKİLİ HABER

Ajda Pekkan'ın hayatı film oluyor! Ayça Varlıer oynayacak
Uzaylı lakaplı Mustafa Topaloğlu'ndan uzay yolculuğu yorumu: "Bu hepimizin bayramı"

İLİŞKİLİ HABER

Uzaylı lakaplı Mustafa Topaloğlu'ndan uzay yolculuğu yorumu: "Bu hepimizin bayramı"
Alper Gezeravcı Başkan Erdoğan'la görüştükten sonra evine uçarak döndü!

İLİŞKİLİ HABER

Alper Gezeravcı Başkan Erdoğan'la görüştükten sonra evine uçarak döndü!

ETİKETLER

MeryemÜ. ÜSTÜN Yasemin.com - Editör
Yasemin - MeryemÜ. ÜSTÜN

Editör Hakkında

1996 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesinde Gazetecilik ve İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde İlahiyat okudu. Halen İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde Felsefe bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Ekim 2023’ten bu yana Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 3

Hadi 2 ay önce

Filim çekmek cayiz mi

Leylaa 2 ay önce

Ahmet Abi tesekkur ederız bu guzel dusuncelerınız ıcın hakıkı vatansever sanatcılıgınız ve duyarlıgınız ıcın Rabbım razı kullarından eylesın.Evladınızla aılenızle mutlu huzurlu yıllarınız olsun ınsallah

Toplam 3 beğeni

aksaray 2 ay önce

bu şekilde düşünmeniz ve haykırmanız bile insanlığı cesaretlendirir ahmet bey. teşekkürler.

Toplam 3 beğeni