Kral III. Charles kansere yakalandı: 2 yıl ömrü kaldı kanser onu canlı canlı yiyor!

İngiltere Kralı III. Charles'ın, ocak ayı sonunda prostat büyümesi nedeniyle tedavi gördüğü sırada yapılan testler korkunç bir gerçeği gözler önüne serdi. Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Kral Charles'ın kansere yakalandığı bildirildi. Kral'ın sağlık durumu hakkında soru işaretleri vatandaşları panik ederken tedavi süreci devam eden Charles hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

Dünyanın en uzun süre tahtta kalan monark unvanını taşıyan Kraliçe II. Elizabeth, 8 Eylül 2022 tarihinde hayata gözlerini yumdu. 70 yıllık taht serüveninin sonuna gelen kraliyet ailesi ise 64 yıl boyunca kral olmayı bekleyen III. Charles'ın hükümdarlığıyla köklü bir değişim yaşadı. İlginç alışkanlıkları ve ılımlı tavırlarıyla İngiliz halkının güvenini yavaş yavaş kazanmaya başlayan Kral III. Charles'tan kötü bir haber geldi.

İngiltere Kralı

İngiltere Kralı

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada İngiltere Kralı 3. Charles'ın kansere yakalandığı belirtildi. Kral’ın prostat büyümesi nedeniyle hastanede yaptırdığı testlerin ardından kanserin belirlendiğini ifade eden saray, kanserin evresi ve türü hakkında ayrıntı paylaşmadı. Ancak Charles'ın prostat kanseri olmadığı vurgulandı.

Kral III Charles

Kral III Charles

"KANSER ONU CANLI CANLI YİYOR"

Kral’ın tedavi konusunda olumlu düşündüğünü, mümkün olan en kısa zamanda kamu görevine dönmeyi beklediği açıklandı. Ancak endişeye neden olan yeni bir iddia İngiliz medyasından geldi. İngiliz In Touch dergisi, Kral'ın pankreas kanseri olduğunu belirtirken hastalığın çok hızlı yayıldığını iddia etti. In Touch dergisi, Kral Charles'ın iki yıl ömrü kaldığını ve Charles için cenaze töreninin bile hazırlandığını öne sürdü. Charles'ın hastalığının beklenenden çok daha hızlı ilerlediği duyurulurken, "Kanser onu canlı canlı yiyor" ifadelerine yer verildi.

DESTEK MESAJLARINI OKURKEN GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Tedavisi hız kesmeden devam eden Kral'a binlerce destek mektubu geldi. Dünyanın dört bir yanından 7 binden fazla mesaj alan Charles, iyi dileklerin yer aldığı mesajlar okurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Gelen kartların bazılarında esprili ve eğlenceli mesajlar yer alırken bazı kartlarda esprili kanserle mücadele edenlerin mesajları yer aldı. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile buluşan Kral Charles "İnanılmaz mesajlar aldım. Çoğunda gözyaşlarımı tutamadım" diyerek duygularını dile getirdi.

Kral'a gelen mektuplar hakkında Kraliyet ailesinin resmi sosyal medya hesabından da paylaşım yapıldı. Paylaşımda, "Kral'a kanser teşhisi konmasının ardından Majesteleri dünyanın dört bir yanından destek mesajları aldı. Kanser ile mücadele eden herkes böyle nazik mesajların ne kadar rahatlatıcı ve cesaretlendirici olduğunu bilir' dedi" ifadeleri yer aldı.

"KANSER HASTALARI VE AİLELERİNİ DESTEKLEYEN KURULUŞLAR IŞIK TUTUYOR"

Norfolk'taki Sandringham House Sarayı'nda tedavisi devam eden Kral, günler sonra ilk kez konuştu. Destek mesajları için teşekkür eden Kral III. Charles, açıklamasında şunları kaydetti:

"Kansere yakalanan herkesin bileceği gibi, bu tür güzel düşünceler en büyük teselli ve teşviktir. Bana konan teşhisi paylaşmanın kamuoyundaki anlayışı nasıl artırdığını ve Birleşik Krallık ile geniş anlamda dünyadaki kanser hastaları ve ailelerini destekleyen kuruluşların çalışmalarına nasıl ışık tuttuğunu duymak benim için moral vericiydi. Onların bitmek bilmeyen ilgi ve bağlılığına ömrüm boyunca duyduğum hayranlık kendi kişisel deneyimimin sonucunda daha da artıyor."

KRAL ÇOK ÜZGÜN!

Buckingham Sarayı kaynaklarının İngiliz basınına sızdırdığı haberlere göre; Charles'ı asıl yıkan şey hastalığından çok eskisi kadar çalışamayacak olması. Çevresi tarafından işkolik olarak bilinen Charles'a yakın kaynaklar "Charles tedavi programını çok ciddiye alıyor ve bunu sürdürmek için de elinden geleni yapacak. Kişisel durumunun ulusun ve devletin başı olma rolünde çok fazla aksamaya neden olmaması için mümkün olan en kısa zamanda eski haine kavuşmaya çalışacak" değerlendirmesinde bulundu. 

PRENS WİLLİAM BABASININ PEK ÇOK GÖREVİNİ DEVRALMAYA BAŞLADI

Henüz 9 aydır tahtta olan Kral'ın hastalığı ülkede paniğe yol açarken tahtın bir numaralı varisi Prens William babasının birçok görevini şimdiden devralmaya başladı. Eski Liberal Demokrat lider Paddy Ashdown için de çalışmış olan Ian Patrick'i özel sekreteri olarak atayan Galler Prensi, olası bir ölüm haberi için kral olma yolunda yapılması gerekenler için sıkı bir hazırlık sürecine girdi.

Prens William

Prens William

KRAL'IN HASTALIĞI CAMİLLA'YI YIKTI

Kral'ın hastalığının teşhisinden en çok etkilenen kişi ise eşi Camilla oldu. Aileyi yıllarca yakından takip eden uzmanlara göre Charles, 3 günlüğüne hastanedeyken dahi her gün onu ziyaret eden Kraliçe Camilla, teşhisten sonra kendisini tamamen "kaybolmuş" ve "çaresiz" hissediyor. 

Tüm bu süreçte görevleri üstlenen en kıdemli kraliyet mensubu olan Kraliçe Camilla hakkında yeni bir gelişme yaşandı. The Sunday Times’ın haberine göre; 11 Mart'a kadar herhangi bir görevde yer almayacak olan Camilla, bir süreliğine işlerine ara verecek.

KRAL ÖLÜRSE CAMİLLA'YA NE OLACAK?

Camilla'nın üzüntülü ruh halinin yanı sıra halkın en merak ettiği soru ise "Charles kendisinden önce hayata veda ederse Kraliçe Camilla'nın durumu ne olacak ve Charles'a hastalığı süresince kim vekalet edecek?" oldu. 

Kraliyet kurallarına göre; tahtın bir numaralı varisi ve Kral III. Charles'ın oğlu Prens William'ın en çok sorumluluk üstlenecek kişi olması bekleniyor. Ayrıca ailede önceden belirlenen kurallara göre Kral'a vekalet edecek başka üyeler de var. Ancak Kraliçe Camilla, bu sıralamada geri planda yer alıyor.

Öte yandan Kral III. Charles, şimdi değil yıllar önce vefat etmesi durumunda eşine ne olacağını planladı. İngiliz kraliyet ailesi içinde de uzun süredir tartışma konusu haline gelen Kraliçe Camilla'nın kocası Charles'ın kendisinden önce ölmesi durumunda Kral'ın dul eşi olarak "Kraliçe Dowager" unvanı taşıması kararlaştırıldı. Sözlük anlamı olarak "Dowager" zengin dul kadın anlamına geliyor ve bu unvanı taşıyan ilk kişi Kraliçe Adelaide idi. 

PRENS WİLLİAM'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Tahtın bir numaralı varisi olan 41 yaşındaki Prens William ise babasının sağlık durumu hakkında ilk kez sessizliğini bozdu. Londra'nın Hava Ambulans'ı (London’s Air Ambulance) için düzenlenen bağış gecesine katılan Galler Prensi, "Catherine ve babam için son günlerde gelen nazik destek mesajları için teşekkür etmek istiyorum" diyerek hem eşi hem de babasını düşünenlere nazik bir teşekkürde bulundu. Babasının hastalığı yüzünden büyük bir üzüntü yaşayan Prens William, "Son haftalarda 'tıbbi' konular gündemdeydi. Ben de bu etkinliğe biraz bu konulardan uzaklaşmak için geldim" şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Nilperi Şahinkaya'nın oy zarfıyla imtihanı! Sandık başında zor anlar yaşadı

3 kez kalp ameliyatı olan Arnold Schwarzenegger'e kalp pili takıldı! Son paylaşımı güldürdü

İLİŞKİLİ HABER

3 kez kalp ameliyatı olan Arnold Schwarzenegger'e kalp pili takıldı! Son paylaşımı güldürdü
Nilperi Şahinkaya'nın oy zarfıyla imtihanı! Sandık başında zor anlar yaşadı

İLİŞKİLİ HABER

Nilperi Şahinkaya'nın oy zarfıyla imtihanı! Sandık başında zor anlar yaşadı
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 21

Hakkı 2 hafta önce

Milyonlarca müslüman kanı olan bu adamın hemen canını alma yarabbi! Öyle bir inlesin ki senin dinine saldıran eski israil başbakanı gibi inim inim inlesin ve ölümü arzu etsin ama ulaşamasın

Toplam 1 beğeni

konyalı 2 hafta önce

bende teselli ediyorum yerin cehennem olsun. acı çekerek geber

Toplam 1 beğeni

Kral 2 hafta önce

Neyin kralı patates

Toplam 1 beğeni

Emekli memur _ _ _ 2 hafta önce

Kral olsan ne yazar gireceğin yer Mezar...

Toplam 1 beğeni

deli 2 hafta önce

dünyanın kanını emdiniz.emdiğiniz o kanlar şimdi sizi eritiyor.ilahi adalet işte böyle bir şey.tez zamanda gebermen dileğiyle....GEBER KAFİR OĞLU ZALİM KAFİR.

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun