Diplomatik krizin fitili ateşlendi: Prens Harry ABD'nin aradığı adamla sıkı fıkı oldu

Geçtiğimiz günlerde Nijerya'ya bir ziyarette bulunan İngiliz Kraliyet Ailesi'nin olaylı çifti Prens Harry ve Meghan Markle, büyük bir krize sebep oldu. ABD tarafından dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla aranan bir isimle sıkı bir iletişim kuran çiftin bu hamlesi Kraliyet Ailesi'nde dengeleri sarsacak.

2020 yılında İngiliz Kraliyet Ailesi'nden olaylı bir şekilde ayrılarak ABD'ye yerleşen Prens Harry ve eşi Meghan Markle, son yıllarda yaptıkları skandal açıklamalarla gündemden düşmüyor. Kraliyet ailesine sırtını dönen ve bilinmeyen sırları bir bir ortaya döken asi çift, şimdi de diplomatik bir krizin fitilini ateşledi.

Prens Harry ve Meghan Markle

Prens Harry ve Meghan Markle

3 GÜN İÇİN ÇİFTE ÖZEL UÇAK TAHSİS EDİLDİ

Eşi Meghan Markle ile birlikte Nijerya'ya ziyarette bulunan Prens Harry, ABD tarafından dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla aranan Dr. Allen Onyema ile birlikte görüntülendi. Air Peace isimli havayolu şirketinin kurucusu ve CEO'su olan Onyema'nın havayolu şirketini ücretsiz olarak kullan çift, aynı zamanda kırmızı halılarla karşılandı.

Kasım 2019'da ABD Adalet Bakanlığı; Onyema'nın "uçak alımına dayalı sahte belgeler içeren bir plan çerçevesinde Nijerya'dan ABD'deki banka hesapları aracılığıyla 20 milyon dolardan fazla para transfer ettiği için banka dolandırıcılığı ve kara para aklama ile suçlandığını" açıklamıştı.

Markleın iki yanındaki lacivert elbiseli adam Allen Onyema

Markleın iki yanındaki lacivert elbiseli adam Allen Onyema

Pek çok suçlamayla karşı karşıya olan Onyema ile sıkı bir ilişki kuran Harry ve Meghan'ın bu durumdan haberdar olup olmadığı ise belli değil.

"KRAL VE GALLER PRENSİ KÜPLERE BİNDİ"

Öte yandan aileden ayrılmalarına rağmen tam bir Kraliyet üyesi olarak karşılanan çiftin bu iki yüzlü davranışı Kral'ı da sinirlendirdi. Kraliyet uzmanı yazar Tom Quinn, bu geziden dolayı Prens William ve Kral Charles'ın küplere bindiğini ifade etti. "Resmi bir kraliyet ziyaretinden bekleyebileceğiniz her şey vardı: Resepsiyonlar, okullara, yardım kuruluşlarına, engellilere ve yaralı askerlere ziyaretler. Charles'ın hiç bu kadar sinirli görülmediği söyleniyor" diyen Quinn, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Meghan ve Harry'nin konuşmaları ve tüm tavırları öyle tasarlanmıştı ki hala tamamen görev başındaki kraliyet üyeleri oldukları izlenimini veriyorlardı. Charles ve William için durum şu: Sanki Meghan ve Harry, 'Görev başındaki kraliyet üyesi olmak için sizin izninize ihtiyacımız yok. Bunu istediğimiz zaman istediğimiz yerde kendi kurallarımızla gerçekleştiririz' diyor. William ve Charles kafalarını kaşıyıp 'Bu kabus durumunu nasıl kontrol edeceğiz?' diye düşünüyor."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

‘Rams Müzik Festivali By Mr Dosso Dossi' konserine ziyaretçi akını!

Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 1

ahmet 4 hafta önce

bu beyaz avrupalı afrikaya gidince özellikle beyaz elbise giyor ayrıntıda ne amaçlanıyor daha onu çözemedim ama yakındır.