'İzmir’i turuncuya boya' kampanyası

25 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında en büyük toplumsal sorunumuz olan cinsiyet eşitsizliği ve kadına şiddete karşı bir kampanya başlatıldı.

Geçtiğimiz yıl  Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 25 Kasım - 10 Aralık tarihleri arasında en büyük toplumsal torunlarımızdan biri olan kadın şiddetini önlemek ve cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmak amacıyla “Dünyayı Turuncuya Boya” projesi başlatmıştı.

Bu yıl ise 25 Kasım – 10 Aralık tarihlerinde,  İzmir’in sesini duyurmak amacıyla bir sivil inisiyatif oluşturarak “İzmir’i Turuncuya Boya” kampanyası başlatıldı. Kampanya Sabancı Üniversitesi İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Platformu, İzmir Ticaret Borsası, Göztepe Spor Kulübü, Karşıyaka Spor Kulübü tarafından destekleniyor.

25 Kasımda başlayıp 16 gün sürecek olan bu kampanya tüm İzmirlilere, balkonlarını, binalarını, dükkanlarını, restoranlarını ve kafelerini turuncu ışıklandırmaları, turuncu bayraklar ve balonlar ile süslemeleri,kampanyayı sosyal medya hesaplarında paylaşmaları, arabalarına turuncu kurdele takmaları ve 10 Aralık’ta saat 14.00’te, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak yürüyüşe katılmaları için çağrıda bulundular.

En sağlıklı kıyma saklama yöntemi

İLİŞKİLİ HABER

En sağlıklı kıyma saklama yöntemi
Midi etekler nasıl kombinlenir?

İLİŞKİLİ HABER

Midi etekler nasıl kombinlenir?
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0