'İzmir’i turuncuya boya' kampanyası

07 Aralık 2017, 16:02
'İzmir’i turuncuya boya' kampanyası

25 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında en büyük toplumsal sorunumuz olan cinsiyet eşitsizliği ve kadına şiddete karşı bir kampanya başlatıldı.

Geçtiğimiz yıl  Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 25 Kasım - 10 Aralık tarihleri arasında en büyük toplumsal torunlarımızdan biri olan kadın şiddetini önlemek ve cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmak amacıyla “Dünyayı Turuncuya Boya” projesi başlatmıştı.

Bu yıl ise 25 Kasım – 10 Aralık tarihlerinde,  İzmir’in sesini duyurmak amacıyla bir sivil inisiyatif oluşturarak “İzmir’i Turuncuya Boya” kampanyası başlatıldı. Kampanya Sabancı Üniversitesi İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Platformu, İzmir Ticaret Borsası, Göztepe Spor Kulübü, Karşıyaka Spor Kulübü tarafından destekleniyor.

25 Kasımda başlayıp 16 gün sürecek olan bu kampanya tüm İzmirlilere, balkonlarını, binalarını, dükkanlarını, restoranlarını ve kafelerini turuncu ışıklandırmaları, turuncu bayraklar ve balonlar ile süslemeleri,kampanyayı sosyal medya hesaplarında paylaşmaları, arabalarına turuncu kurdele takmaları ve 10 Aralık’ta saat 14.00’te, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak yürüyüşe katılmaları için çağrıda bulundular.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar