"Turkish'i Dondurma" 15 Mart'ta vizyonda!

Yapımcılığını Mustafa Uslu'nun yaptığı başrollerini ise Ali Altay ve Erkan Kolçak Köstendil'in yaptığı Çanakkale Savaşı sırasında Avusturalya'da yaşayan iki Türk'ün hayatını anlatan Turkish'i Dondurma 15 Mart'ta vizyona girecek.

Ayla ve Müslüm gibi filmleri başarısından sonra vizyonda iddialı olan Turkish'i Dondurma filmi Kemerburgaz'da kurulan bir platoda çekildi. Yapımcılığı Mustafa Uslu'nun yaptığı filmde Erkan Kolçak Köstendil, Ali Atay, Şebnem Bozoklu ve Will Thorpe gibi oyuncular yer alıyor.

Çanakkale Savaşı'nın olduğu sıralarda Avusturalya'da yaşayan iki Türk'ün ülkelerine dönmek istemesi ile başlayan hikayenin konusu hakkında Uslu, "Bir araştırma yaptık konu üzerine. Çok saf ve temiz hikayeydi. Çok yoğun bir dönemde oyuncularımız bizimle oldu. Biz Ayla filmiyle insanların kalbine dokunmayı başardık. İnşallah bu filmde de Ali ile Mehmet karakteri üzerinden insanların kalbine dokunmayı düşünüyoruz. Savaşın kazananının olmadığını göstermeye çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.Yönetmenliğini Can Ulkay'ın yaptığı filmin çekimleri hava olaylarından dolayı 2 ay sürdü.

Film başrol oynayan Erkan Kolçak ise,"Gerçekten hikayeyi ve işi seven yabancı oyunculardı. Bence bu çok önemli. Yani filmde kötü bir İngiliz subayını anlatıyoruz ama İngiliz oyuncu filmi çok sevdi. Burada bir gariplik var gözüküyor ama yok. Esasında savaşın ne kadar saçma bir şey olduğunu, mutlu yaşayan bir halkı nasıl ayrıştırdığını anlatan bir film yapıyoruz ki bu yüzden yabancı oyuncular filmi çok sevdi. O yüzden filmin evrensel olma tarafı var ve bu bizi heyecanlandıran bir taraf" şeklinde konuştu.

Cem Yılmaz'ın biletleri tükendi!

İLİŞKİLİ HABER

Cem Yılmaz'ın biletleri tükendi!
Adana'daki tarihi konak mutfak müzesi olacak

İLİŞKİLİ HABER

Adana'daki tarihi konak mutfak müzesi olacak

BİR YORUM YAPIN 0