Renk tercihine göre psikolojik analiz

01 Mayıs 2018, 07:23
Renk tercihine göre psikolojik analiz

Renk seçimlerinizin psikolojiniz hakkında neler söylüyor? Sizler için renk seçimleriniz üzerinden psikolojinize dair ipuçları topladık. İşte renk seçiminizin psikolojiniz hakkında söyledikleri...

Yapılan her tercihin bir nedeni olduğu gibi aksesuar ve kıyafetlerde seçtiğiniz renklerinde bir nedeni vardır. Ve bu nedenler doğrudan psikolojiniz ile ilgilidir. Peki sizin renk tercihiniz psikolojiniz hakkında ne söylüyor? 

İşte en çok tercih edilen renkler ve psikolojik analizleri:

SİYAHIN ASALETİ
Giydiği renkli kıyafetleri kendine yakıştıramayan kişiler, tercihlerini hep siyahtan yana yapıyor. Giydiği kıyafeti uyumsuz bulan kişilerde zamanla ruh hali de karamsarlaşıyor ve umutsuzluğun en isyankar rengi olan siyah ile kendini dışa vuruyor.

DEPRESYONUN GRİSİ
Depresyona meyilli insanların dolaplarında her zaman hazır bulunan gri renkli kıyafetleri vardır. Kişi depresyona hemen girebilir ve tüm dünyanın umutsuz bir yer olduğu düşüncesini kabul ederek, depresyonun rengi olan griye istemeden yönelebilir.

SARININ İDDİASI
Yapılan araştırmalara göre haksızlığa tahammül edemeyen ve dürüstlük abidesi insanlar sarı giyinerek kendini ortaya koyuyor. Bazen sarının yanında tercih edilen mor rengi ile iddialı kişiliklerini ortaya koyuyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar