İlkbahara aylarının yaklaşmasıyla beraber tiril tiril kıyafetler gardıroplardaki yerini almaya başladı. Çiçek, tül, dantel detaylı ve baharın gelişini simgeleyen kıyafet modellerini sizler için radarımıza aldık. Moda haftalarında koleksiyon olarak tanıtılan kıyafetler ilkbahardan başlayıp yaza kadar kullanılacağa benziyor. İşte ilkbahar davetlerinde giyilebilen detaylı kıyafetler...

Havaların ısınması ile gardıroplar yenilenmeye başlandı. Çiçekler, romantik fiyonklar, tüller ve dantellerle kıyafetleri eşsiz güzelliğe kavuşturan detaylarla ilkbahara ayak uydurmaya hazır mısınız? Gündüz ve gece davetlerinde ayrı ayrı olmak üzere kullanabileceğiniz yeni frapan bir hava katacak olan kıyafetlerden en az üç tane dolabınıza koyarak farklı şekillerde ortamlarda değerlendirebilirsiniz. Modanın bütün çağlarının bir arada yaşandığı 2019 yılında siz de bu kıyafetlerle tarzınızı ortaya koyun.

İLKBAHAR DAVETLERİNDE GİYİLEBİLEN DETAYLI KIYAFETLER

Mide asidinin fazla salgılanması ile mide ekşimesi yaşanır. Asidi artıran nedenler ise çevresel faktörlerdir. Yağlı ve ağır beslenme sonucu yaşanan bu durum kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Fazla ve düzensiz yemek yeme ve akabinde hareket etmeden uzanma sigara ya da çay tüketilmesi mide ekşimesini artırır. Bunun dışında da bazı rahatsızlıklara mide ekşimesini tetikler. Aynı zamdan sinirsel ve ruhsal bunalımlarda mide ekşimesini etkileyen durumlar arasında yer alır. Bağırsak ülseri, ülser, safra kesesi iltihabı, reflü ve gastrit gibi hastalıklar da mide ekşimesine neden olur. Ayrıca mide ekşimesi yemek borusu darlığı, mide çıkışı darlığı, kalp ve başka hastalıkların da habercisi olabilir. Bu yüzden mide ekşimesi hafife alınacak bir rahatsızlık değildir. Şikayetler artmadan bir uzmana görülmesinde fayda var. Uzmanlar genellikle mide ekşimesinin gece artığını vurguluyor. Bunun nedeni ise vücudun geceleri kendini yenilerken yaşadığı deformasyonları yenilemede zorluk çekmesidir.

Tül ve dantel detayları bu sezonda gelinlik, nişanlık ve abiyeler de demode modası olarak geri döndü. Bu moda anlayışı eskiye dönüşün şık dokunuşu olarak yapılır. Ancak özel davetlerde gelinlik, nişanlık ve abiyeler çok aşırı kaçtığında daha soft kıyafetler tercih edilmelidir. 

ORTA ÇAĞ DETAYLARI

Minimal partilerde ise daha sakin ama stilinizi yansıtan parçaları tercih ederek farkınızı göstermelisiniz. Orta çağ detaylı kıyafetlerde boğazdan aşağı inen ve beli kısmını da saran dantel işlemeleri ile astar üstüne tül detayları ile zarif ruhunuzu yansıtabilirsiniz. 

ORTA ÇAĞ DETAYLARI

ÇİÇEK DETAYI

Sezonun son zamanlarında kıyafetlerde görülen çiçek detayları ilkbahar ve yaz mevsimlerine yakışıyor ve bu kıyafetler özel davetlerde rahatlıkla kullanılabilir. 

ÇİÇEK DETAYI

İŞ YEMEĞİ DAVETİ

Ofis şıklığında abartı gibi dursa da iş yemeklerinde tercih edebileceğiniz siyah ve beyaz uyumunu dolduracak dantel ve tül detaylı kıyafetler tercih edebilirsiniz. Sezonun çan eteği ve bir gömlekle yakalayacağınız şıklıkla hem günü kurtarmış hem de tarzınızı yansıtmış olursunuz.

İŞ YEMEĞİ DAVETİ

İLİŞKİLİ HABER

Sezonun trend düz taban ayakkabı modelleri

BİR YORUM YAPIN 0