Yaş gruplarına uygun kombin önerileri

Modada önemli kriterlerden biri yaşa uygun kıyafet seçimidir. Kimi zaman bir kombin yaşınızdan küçük ya da büyük gösterir. Bu durumları yaşamamak için bazı durumlara dikkat edilmeli. Özellikle kış günlerinde bu durum daha çok yaşanır. Sizler için bu durumu ele aldık ve yaşa göre kombin nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını araştırdık.

Uzun ve kalın kıyafetlerin gardıroplarda yer aldığı bu günlerde bazı kombinler yaşınızı olduğundan büyük ya da küçük gösterir. Özellikle tercih edilen palto ve kabanlar bu durumun yaşanmasına zemin hazırlar. Kadınsal, zarif ya da saf kıyafet tercihleri ile bu durumun yaşanması önlenebilir. 

18-25 YAŞ ARASI KADINLARIN TERCİH ETMESİ GEREKEN KIYAFETLER

Enerjinin yüksek olduğu bu yaş aralığında öncelik spor ve klasik kıyafetlerin harmanlığından yararlanmak olmalıdır. Bu yaşlarda genellikle neon ve pastel renkler kullanılarak olduğunuz yaşınızı yansıtabilirsiniz. İş hayatında yarım palto triko kazak ve geniş kumaş pantolon ya da pileli etek tercih ederken, günlük aktivite sırasında ise şişme mont sweat ve kot pantolon kullanabilirsiniz.

KOMBİN DETAYLARI

ZARA - Mont / 679,95 TL

ZARA - Kazak / 199,95 TL

ZARA - Etek / 269,95 TL

KOMBİN DETAYLARI

ZARA - Mont / 679,95 TL

ZARA - Kazak / 199,95 TL

ZARA - Pantolon / 269,95 TL

25-35 YAŞ ARASI KADINLARIN TERCİH ETMESİ GEREKEN KIYAFETLER

Gençlik ve dingin ruh halinin yansıtan bu yaş aralığında sizi en iyi yansıtacak biraz daha klasik tarzlar olacaktır. Oturmaya başlamış bir giyim stili ile rahat kombinler oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu yaş aralığında biraz daha soft beyaz tarçın tonları ya da yeşilin tonlarını gardırobunuza taşıyabilirsiniz.

KOMBİN DETAYLARI

ZARA - Mont / 879,95 TL

ZARA - Gömlek / 199,95 TL

ZARA - Pantolon / 199,95 TL

35-45 YAŞ ARASI KADINLARIN TERCİH ETMESİ GEREKEN KIYAFETLER

Bu yaş aralığındaki kadınlar genellikle 80 ve 90'lı yıllara özgü parça tercih ederek nostaljik stillerini yansıtabilirler. Artık giyim konusunda usta olan bu yaş aralığı ne giymesi gerektiğiniz tamamen oturtmuş hatta gardıropta hazır kombinleri olan yaş aralığıdır. Zıtları da tercih ederek sezonun önde gelen trendlerini de tercih edebilirler.

ZARA - Elbise / 199, 95 TL

ZARA - Elbise / 159, 95 TL

ZARA - Elbise / 269, 95 TL

İpek ve taşlı şal modelleri

İLİŞKİLİ HABER

İpek ve taşlı şal modelleri
Hardal rengi ve tonları nasıl kombinlenir?

İLİŞKİLİ HABER

Hardal rengi ve tonları nasıl kombinlenir?
Uyumadan önce yenildiğinde metabolizma hızlandıran yiyecekler

İLİŞKİLİ HABER

Uyumadan önce yenildiğinde metabolizma hızlandıran yiyecekler

BİR YORUM YAPIN 0