Influencer nedir ve kimlere influencer denir?

Gittikleri mekanlar, giydikleri kıyafetler, yaptıkları paylaşımlarla dikkat çeken, Instagram takipçi sayısı 100 binleri geçen kadın kullanıcıları. Onlar için ınfluencer deniyor. Yani onlar, sahip oldukları herhangi bir şey hakkında yaptıkları paylaşım ve yorumla belirleyici rol oynuyorlar. Peki kim bu kadınlar ve dikkat çeken paylaşımları arasında neler var? İşte Instagram'ın stil belirleyen moda fenomenleri!

Moda artık hayatımızın bir numaralı değeri. Son trendler, modeller, renk ve stil önerileri ve daha birçok kavram, görüntümüzü oluşturmamızda etkili noktalar. Özellikle son dönemde ortaya çıkan influencer kavramı bunların üzerine çıkıyor. Peki nedir bu influencer kavramı ve Instagramın en popüler influencer ve moda takipçileri bizlere nasıl stiller sunuyorlar? Bir moda fenomeni olmanın yolları nelerden geçiyor? İşte ınfluencer kavramı ve Instagram'ın stil belirleyen moda fenomenleri!

INFLUENCER NE DEMEK?

Melis Ekrem

Melis Ekrem

Öncelikle ınfluencer kavramına bakalım. Son dönemin oldukça dikkat çeken bu tanımlaması, özellikle moda, stil ve tarz alanlarında paylaşımda bulunanlarının kullanmayı tercih ettikleri bir mesleki tanımlama.

İngilizceden çevirdiğimizde etki unsuru anlamını taşıyan bu kelime bizde kendisini tam da böyle gören kişiler tarafından kullanılıyor. Yani Inluencer dediğimiz bu kişiler, sosyal medya hesapları vb. ortamlarda yapmış oldukları paylaşım ve yorumlarla kullandıkları ürünleri, giyim eşyalarını veya yemekleri aktarıyor ve insanların bu ürünleri, yemekleri kullanıp tüketmelerinde etkili oluyorlar.

influencer ne demek

influencer ne demek

Bu durum da onları moda fenomeni yapmış oluyor. Giydikleri kıyafetler, tarz ve stilleriyle takipçilerine öncülük ediyorlar. 

Şimdi de ülkemizdeki ınfluencerlara ve yaptıkları paylaşımlara bakalım:

ÜNLÜ INFLUENCERLER

GİZEM SARI TEKİN

gizem sarı tekin kimdir

gizem sarı tekin kimdir

Aynı zamanda bir YouTube kanalı da olan Gizem Sarı Tekin, makyaj ve giyim üzerine yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor. Tekin, paylaşımlarında çoğunlukla uzun elbise, kazak ve palto kombinleriyle karşımıza çıkıyor.

MELİS EKREM

melis ekrem kimdir

melis ekrem kimdir

Kıbrıslı olan ve Londra'da yaşayan Melis Ekrem'in kendi adına bir Instagram hesabı da bulunuyor. Ekrem, takipçilerine çoğunlukla elbise ve etek üzerine kombinler sunuyor.

BELİZ ŞEN

beliz şen kimdir

beliz şen kimdir

Diğer isimlere oranlara daha doğal paylaşımlarda bulunan Şen, yüzücü ve vlogger. YouTube kanalı da bulunan Şen, spor tarzda modeller sunuyor ve sağlık, makyaj üzerine paylaşımlar yapıyor.

SENA SEVER

sena sever kimdir

sena sever kimdir

Her tarzdan insana hitap eden giyim tarzıyla beğenilen Sena Sever, influencer deyince akla gelen ilk isimlerden birisi oluyor.

2019 sonbahar pantolon modası

İLİŞKİLİ HABER

2019 sonbahar pantolon modası
Kedilerin stresi nasıl önlenir? Kedi tüyünün dökülmesi nasıl önlenir?

İLİŞKİLİ HABER

Kedilerin stresi nasıl önlenir? Kedi tüyünün dökülmesi nasıl önlenir?

BİR YORUM YAPIN 0