Makine işi çantalar yerine, el yapımı çantaları kullanmak isteyenler için tığ işiyle yapılmış birçok örgü çanta modeli mevcut. Düz modeller yerine üzerine farklı modeller de eklemeniz mümkün. Gerçek hayvan derisinden yapılmış, makine işi çantaları kullanmayı sevmeyen Marina Sharoiko isimli kadın, tığ ile üzerine hayvan motifleri hazırladığı birbirinden farklı örgü çantalar tasarlayıp sunuyor. Detaylar haberimizde...

Kullandığımız her üründe kimyasal maddeler mevcut. Bunlara çantalar da dahil. Son zamanlarda artmaya başlayan gerçek hayvan derisinden üretilen çantalar ise bu rahatsız edici durumu daha da öne çıkartıyor. Bu duruma durun diyen birisi de var: Marina Sharoiko. O, tığ işiyle yaptığı hayvan motifli örgü çantalarını, bu üretime karşı olduğu için yapıyor.  O kendisini; 'İsmim Marina Sharoiko ve bu tığ işi vahşi hayvan ürünlerinin arkasındaki tasarımcı benim. İlhamımı doğadan ve hayal dünyamdaki fantastik dünyadan alıyorum.' şeklinde tanımlıyor.

Tığ işi çanta modelleri

Hayvan giyinmenin ahlaki bir değerinin olması gerektiğini savunan genç tasarımcı, 'Bu hayvan ürünlerini üretmek için sadece akrilik iplik kullanıyorum. Tüm ürünlerim el yapımı ve her ürünümü oluşturmak için 3-7 saat harcıyorum.' diyor.

Tığ işi çanta modelleri

Tığ işi çanta modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Cennet Kuşu çiçeği bakımı nasıl yapılır?

BİR YORUM YAPIN 0