Çizgili modeller nasıl kombinlenir?

23 Nisan 2020, 13:51
Çizgili modeller nasıl kombinlenir?

2020 ilkbahar sezonunda çizgili modeller, en çok tercih edilen parçalar arasında yer alıyor. Giyildiğinde kişiyi olduğundan daha kilolu ya da zayıf gösteren bu parçalar için, doğru kombin fikirlerine sahip olmanız gerekiyor. Peki çizgili modeller nasıl kombinlenir? En şık çizgili model kombinleri nasıldır? Çizgili modeller hakkında tüm bilinmesi gerekenler, ayrıntılarıyla yasemin.com'da.

Her mevsim döneminde rahatlıkla giyilebilen çizgili kıyafetler, doğru kombinlediği zaman daha çarpıcı ve şık bir görüntünün oluşturulmasını sağlar. Yatay ve dikey formları bulunan çizgili kıyafetlerin, kişiyi çizginin duruş şekline göre farklı gösterme özelliği bulunmaktadır. Örneğin yatay çizgiler, tek parça halinde giyildiğinde daha kilolu gösterirken, dikey çizgilerse daha zayıf bir görüntü oluşmasına olanak tanır. Ancak yatay çizgili modeller, ceket gibi parçalarla kombin edilirse kilolu bir görüntü oluşturması önlenebilir. Bununla birlikte, çizgili bir kıyafet giyildiği zaman diğer tüm parçaların da düz renk ve desensiz olması gerekir. Çünkü iki desenli kombin, karışık bir görüntü oluşturulmasına neden olur. 2020 ilkbaharında trendler arasında yer alan çizgili desenli kıyafetler için hazırlanan kombin önerilerinin detaylarına, haberimizin devamında ulaşabilirsiniz. Tulum, elbise, t-shirt ve ceket modelleri... İşte sezonun en şık çizgili kıyafet kombinleri ve çizgili modelleri kombinleme tüyoları!

ÇİZGİLİ MODELLER NASIL KOMBİNLENİR?

çizgili kıyafet kombinleme yöntemleri

Birbiriyle uyumlu iki renkle yapılan denge, üçüncü bir renkle her zaman için farklı bir anlam kazanır. Bu renk için aykırı ton da denilebilir çünkü diğer 2 renge oranla zıt duracaktır. Öyle ki  üçüncü ton, desenli bile olsa kombininizi tamamlayacaktır.

çizgili parça kombinleme önerileri

Bu parçaları kombinlerken, bir trençkot da en iyi arkadaşınız olacaktır. Sizi daha genç ve cool gösterecek olan bu parçalar, çizgili desenleri daha belirgin hale getirecektir. Özellikle maksi boy bir trençkot, bohem bir tarz oluşturacaktır.

ÇİZGİLİ MODEL KOMBİNLERİ

ZARA - ÇİZGİLİ TRİKO ELBİSE: 200 TL

ZARA - BÜZGÜLÜ YÜKSEK TOPUKLU DERİ SANDALET: 300 TL

ZARA - PİLELİ YAMALI ELBİSE: 370 TL

H&M - KALP ŞEKLİNDE SIRT ÇANTASI: 129 TL

ZARA - BASKILI T-SHİRT: 40 TL

ZARA - JEANS ZW PREMİUM PETİT BLUE: 200 TL

BERSHKA - ELBİSE: 130 TL

BERSHKA - OVERSİZE DENİM CEKET: 180 TL

OXXO - CROP GÖMLEK: 130 TL

OXXO - ULTRA YÜKSEK BEL SLOUCHY PANTOLON: 130 TL

OXXO - V YAKA KAZAK: 150 TL

OXXO - ULTRA YÜKSEK BEL SLOUCHY PANTOLON: 130 TL

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar