Broş nedir? Broşlar için şık kombin önerileri

Broş, giysilerin sabitlenmesini sağlayan bir iğneli aksesuardır. Üzerinde süs amacıyla taş, işleme gibi parçalar bulunur. Broş, elbise, etek, şal ve şapka gibi pek çok parçada rahatlıkla kullanılabilir. Peki broşlar için nasıl kombinler uygulanabilir? Broşlar hangi parçalar üzerinde daha şık bir görüntü oluşturur? İşte broş modasına dair tüm bilinmesi gerekenler.

İlk kullanım zamanı Romalılar dönemine dayanan broş, hem kadınların hem de erkeklerin pelerinlerini tutturmak için tercih ettikleri bir üründü. Zamanla kadın modası için vazgeçilmez bir aksesuar haline gelmiştir. Gömlek yakaları, şal ve eşarplar, etek ve elbiselerin bel kısımları ve v yaka göğüs dekolteleri için tercih edilen broş, üzerinde bulunan işleme ve ışıltı sayesinde dikkatin bulunduğu bölgede toplanmasını sağlar. Bu içeriğimizde, broşunuzu hangi parçalarla ve hangi şekilde kombinleyebileceğiniz bilgisine yer verdik:

ŞAPKA - BROŞ KOMBİNİ

Yaz aylarında güneşten korunmak için takılan şapkaları, var olan sıradanlığından kurtarıp daha dikkat çekici bir görünüme kavuşturmak için tercih edilebilir. Şapkaların ön kısımlarına yerleştirilebilir.

ŞAL VE EŞARP - BROŞ KOMBİNİ

Günlük kombin oluştururken her zaman şal ve eşarpların model ve rengine bağlı olarak hareket edilmesi gerekir. Tesettür giyimde her zaman belirleyici bir rol üstlenen şal ve eşarplar, broş ile kombinlenip daha dikkat çekici hale getirilebilir.

DERİ VE KOT CEKET / TUNİK - BROŞ KOMBİNİ

Kışın manto ve kabanlarda, ilkbahar ve yaz döneminde ise deri ve kot ceketlerde, kap ve tunik modellerinde tercih edilebilir. Broşun en şık duracağı yer, yaka kısımları olacaktır.

ELBİSE - BROŞ KOMBİNİ

Eğer kombinde hem daha dikkat çekici hem de daha zayıf görünmek isteniyorsa, vurgu bel bölgesine yapılmalıdır. Bel bölgelerine takılacak kemer ve broş gibi bir aksesuar, buna yardımcı olacaktır. Yaz sezonunda özellikle elbiselerde bu tercih edilebilir.

GÖMLEK YAKASI - BROŞ KOMBİNİ

Desensiz tek renk gömlekleri, daha dikkat çekici kılmak için yaka kısmına broş takılabilir. Böylece gömleklere bir hareket kazandırılmış olur.

ETEK - BROŞ KOMBİNİ

Tıpkı elbiselerde olduğu gibi eteklerde de bel kısmına gelen bölgeye küçük bir broş takılarak istenilen dikkat çekicilik ve bununla birlikte zayıflık görünümü sağlanabilir.

Dermaroller nedir? Dermaroller uygulaması evde nasıl yapılır? Dermaroller faydaları

İLİŞKİLİ HABER

Dermaroller nedir? Dermaroller uygulaması evde nasıl yapılır? Dermaroller faydaları
Anksiyetesi olanlar için dekorasyon önerileri

İLİŞKİLİ HABER

Anksiyetesi olanlar için dekorasyon önerileri
Anneler gününde alınabilecek en güzel takılar Meldishop'tan

İLİŞKİLİ HABER

Anneler gününde alınabilecek en güzel takılar Meldishop'tan

BİR YORUM YAPIN 0