Modada bir ilk! Medikal maskeler gelinliğe dönüştü

Moda tasarım öğretmeni olan Şerife Timurlenk, moda dünyasında bir ilke imza attı. Üretim hatası olan maskelerle gelinlik tasarlayan Timurlenk sayesinde Boyner, yeni bir iyilik hareketi başlattı. 500 medikal maske kullanılarak tasarlanan gelinlik, 17 Ağustos'ta sergiye çıktı. İşte moda harikası o gelinlik...

Moda dünyasında toplumsal bir konuya dikkat çekildi. Kırıkkale'de yaşayan moda tasarım öğretmeni Şerife Timurlenk, şimdilerde satışı çok olan gelinlikler üzerinde yeni bir tasarıma imza attı. Üretim hatası olan medikal maskelerden tasarlanan gelinlikle, yaklaşık iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın için farkındalık kazanmak ve sağlık bilimi öğrencilerinin eğitimine destek olmak hedeflendi.

Timurlenk, tasarladığı gelinlikte 500 üretim hatası medikal maske kullanırken, diğer malzemeleri de kullanım değeri yitirilmiş atıklardan seçti. Dolayısıyla gelinlik, tamamen atık-ileri dönüştürülmüş malzemelerden meydana getirildi.

500 medikal maskeyle tasarlanmış gelinlik

500 medikal maskeyle tasarlanmış gelinlik

2022 trendlerinde hangi gelinlik modelleri var?İLİŞKİLİ HABER2022 trendlerinde hangi gelinlik modelleri var?

SAĞLIK BİLİMİ ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNE DESTEK OLUYOR

Boyner, proje ile aynı zamanda Lokman Hekim Sağlık Vakfı aracılığıyla da sağlık bilimi öğrencilerinin eğitimine destek oluyor. İpliklerden iç astarına kadar tamamen atık ve ileri dönüştürülmüş malzemelerle hazırlanan gelinlik, 17 Ağustos'ta sergiye açıldı. Bu eşsiz tasarım 21 Ağustos'a kadar ziyaretçilere sunulacak.

Kulak arkası saç boyama nasıl yapılır? Kulak arkası saç boyama modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Kulak arkası saç boyama nasıl yapılır? Kulak arkası saç boyama modelleri

BİR YORUM YAPIN 1

HATTİLİ ALP 1 yıl önce

gerçekten çok güzel bir tasarım