Bel nasıl ince gösterilir? Beli ince gösterecek kıyafetler nelerdir?

Son dönemlerde oversize parçalar trend hale gelse de zarifliğin timsali haline gelen kum saati görünümler hiçbir zaman modasını kaybetmiyor. Belinizin inceliğini vurgulayacak ya da olduğundan daha ince gösterecek kıyafetler tercih etmek ise çoğu zaman kolay olmuyor. Peki bel nasıl ince gösterilir? İşte belinizi olduğundan daha ince göstermek için uygulayabileceğiniz etkili ipuçları...

Her sezon çeşitli renk, doku ve desenleri alışveriş severle buluşturan moda dünyasında, her tarza, yaşa ve bedene hitap eden parçalara rastlamak mümkün. Klasik kesimlerden modern çizgilere, nostaljik esintilerden zamansız parçalara kadar dilediğiniz her ürün gardırobunuzun temelini oluşturabilir. Her ne kadar belirli stiller giyimde önemli olsa da bir diğer önemli faktör ise vücut tipine uygun giyinmekten geçiyor. İnce bir bel ve kıvrımlı hatlara sahip olmayan kadınlar ise stil tüyolarından faydalanarak belirli kalıpları yıkabilir. Gelin beli ince gösterecek en etkili kıyafet tüyolarına birlikte göz atalım. 

Kadife nasıl kombinlenir? Kadife kombini nasıl yapılır? İLİŞKİLİ HABERKadife nasıl kombinlenir? Kadife kombini nasıl yapılır?

BELİ İNCE GÖSTERMENİN YOLLARI 

Eğer vücut yapınıza oranla beliniz daha kalınsa aşırı bol kıyafetleri tercih etme hatasına düşmemelisiniz. Oversize yapılı kazaklar ya da elbiseler belinizi olduğundan daha kalın gösterecektir. Bunun yerine beli vurgulayacak kesimdeki kıyafetler ideal bir görünüm sergilemenize olanak tanıyacaktır. 

Beli ince göstermenin yolları

Beli ince göstermenin yolları

Bunun için 1970'li yılların kült parçalarından kruvaze elbiselere şans verebilirsiniz. Bedenin üst tarafını daha uzun göstererek daha zayıf bir imaj oluşturmasından dolayı kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen kruvaze elbiseler, boyundan aşağıya üçgen şekilde uzanan tarzıyla belinizi olduğundan daha ince gösterebilir. 

Kruvaze elbise modelleri

Kruvaze elbise modelleri

Öte yandan streç formdaki elbiseler yerine üst bedene yapışmadan oturan ve belden aşağısı hafifçe genişleyerek açılan A kesim elbiselere de gardırobunuzda yer verebilirsiniz. A kesim elbiseler dışında A kesim etekler de aynı etkiyi yakalamanıza olanak tanır. 

A kesim elbise modelleri

A kesim elbise modelleri

Bel vurgusu yapmanızı sağlayacak bir diğer form ise 'normal belli' kıyafetlerde saklı. Düşük belli pantolon ve etekler göbeği saklayamadığı gibi yüksek belli olanlar göbeğin daha da ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu noktada pantolonun ağ dikişinden belin bittiği yere bir karış mesafe olacak şekildeki alt giyim ürünlerini kullanmalısınız. 

Normal bel pantolon modelleri

Normal bel pantolon modelleri

İncecik bir bel vurgusu yapacak en kilit parçalardan biri de "culotte pantolon" olarak adlandırdığımız beli saran ve aşağı doğru genişleyen pantolonlardır. Boyu olduğundan uzun gösteren bu pantolonlar, belden oturup alta doğru genişlediği için beli olduğundan ince göstermektedir.

Culotte pantolon modelleri

Culotte pantolon modelleri

Bel oyuntulu blazer ceketler ve kemerli ceketler de be vurgusunu ön plana çıkarak parçalar arasında yer alıyor. Özellikle koyu renkli ceket ve trençkotlar bu noktada daha da beliniz ince gösterecektir. Ancak bu tüyoyu doğru bir şekilde uygulamak için beldeki kemerin, bel çizginize tam denk geldiğine emin olmalısınız. 

Ceket modelleri

Ceket modelleri

Koyu renkleri kullanmak her ne kadar önemliyse renk blokları da ince belin bir sırrı haline gelebilir. Renk bloklarına sahip elbise, etek ve ceketler göz yanılsamasına neden olduğu için bedenin daha orantılı görünmesini sağlıyor. Orantılı bir vücut ise ince bir beli de beraberinde getiriyor.

Renk bloklu elbise ve etek modelleri

Renk bloklu elbise ve etek modelleri

Renk dışında desenler de bedenin orantılı görünmesinde önemli bir rol oynuyor. Eğer belinizin ince görünmesini istiyorsanız kesinlikle yatay çizgili tasarımlardan kaçınmanız gerekiyor.

Dikey çizgili elbiseler

Dikey çizgili elbiseler

Deprem sonrası kaygı bozukluğuyla nasıl başa çıkılır?İletişim aracından depremi takip edenler..

İLİŞKİLİ HABER

Deprem sonrası kaygı bozukluğuyla nasıl başa çıkılır?İletişim aracından depremi takip edenler..

BİR YORUM YAPIN 0