Gelinlik modelleri nelerdir? Tesettür gelinlik nereden alınır?2024 Tesettür gelinlik modelleri

2024 tesettür nikah elbiseleri, düğününde yalın ve zarif bir görünüm tercih etmek isteyenler için hem iyi bir alternatif sağlıyor hem de özel fotoğraf çekimi yaptıracaklar için de güzel bir seçenek haline geliyor. Düğün gününde hem nostaljik hem de romantik bir görünüm isteyen fakat seçenekler arasında kaybolan tüm gelin adayları için en popüler tesettür nikah elbiselerini bir araya getirdik. İşte, detaylar...

Nikah törenlerinde tesettüre uygun bir elbise seçimi, süreç içerisinde gelin için çok stresli bir hale gelebiliyor. Damat için standart takım elbise ve gömlek kombinasyonları yeterli olabiliyorken maalesef kadınlar için durum böyle değil. Her şeyin aynı anda koordine edilmeye çalışıldığı bu özel zamanda hem nikah elbiselerindeki çeşitliliğin çok olması hem de kişinin kendi istediğini tam olarak bilmemesi süreç içerisinde strese ve karmaşıklığa neden oluyor. Elbise tercihlerinin aceleye gelmesiyle de çoğu gelin, bu özel günde yanlış kıyafet mağduru oluyor. 2024 sezonu tesettür nikah elbiseleri ise minimal ve zarif bir tarz sunarak bu mağduriyetin önüne geçmeyi hedefliyor. İşte, 2024 sezonunda trend olan tesettür gelinlik modelleri...

Nikahta ne giyilir? Nikah elbisesi ve kombin önerileriİLİŞKİLİ HABERNikahta ne giyilir? Nikah elbisesi ve kombin önerileri

  • SADE VE ZARİF - PERA

Tesettür gelinlik modelleri

Tesettür gelinlik modelleri

Minimal tutulan detaylar ile gelin adayları için saf güzelliği temsil eden Pera nikah elbisesi, yüksek kalite double krep kumaş ile tasarlanmıştır. Eteklerinde kullanılan ipek saten ve üst bedende kullanılan double krep kumaş astar hoş bir bütünlük sağlayarak vücutta bütüncül bir görünüm sağlar. 

Gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri

Kol ve ön kısmına katılan detaylar ile vintage görünümün sağlandığı Pera nikah elbisesi, ismini İstanbul'un sokaklarından alıyor. Zarafetini ve sadeliğini ön planda tutarak vücut hatlarına ve duruşuna odaklanıyor. Eğer sizde zarifliğini ön plana taşımak istiyorsanız nikah törenleri için ideal bir seçenek olarak sunulan bu tasarımı düşünebilirsiniz. 

House Of Zarif / Pera Model Nikah ve Çekim Elbisesi: 18.000,00 TL

  • ÇABASIZ BİR GÜZELLİK - ELFİE

 Nikah elbisesi modelleri

Nikah elbisesi modelleri

Zarif duruşunun yanı sıra işlemeleri de olsun, görünümünüzde minimal bir hoşluk katsın istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir diğer gelinlik modeli de Elfie gelinlik. İçindeyken hem rahat hissedebileceğiniz hem de şık ve zarif bir görünüm elde edebileceğiniz bohem tarzındaki bu gelinlik modeli sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Gelinlik modelleri

Gelinlik modelleri

Çaba göstermeden birkaç dokunuş ile kendini ortaya çıkaran Elfie modeli,  dantel detayları ve işlemeleriyle doğal bir şıklık elde etmenizi sağlıyor. Bohem tarzındaki bu gelinlik aynı zamanda prenses model elbise seven gelin adayları için de kurtarıcı bir seçenek haline geliyor. 

MyRentalDress / Elfie Model Nikah Elbisesi: 6.000,00 (Kiralama Bedeli)

  • ŞIK VE VİNTAGE - BEBLUE

Nikah elbisesi için takım önerisi

Nikah elbisesi için takım önerisi

Geleneksel düşüncelerin aksine günümüzde elbiselerden ziyade takımlar da nikah ve çekimlerde oldukça tercih edilen bir seçenek haline geldi. Daha uygun fiyatlı bir gelinlik arayışında olan gelin adayları için takım modelleri, gelin adayının tercih ettiği görünüm ile çeşitlilik göstererek uyarlanabilir oluyor. Bu noktada ise dikkat etmeniz gereken takım modellerinde kumaş tercihleridir. Örneğin son zamanlarda popülerlik kazanan saf saten kumaşlar gün içerisinde rahatsız edebilecekken %100 Viskon kumaşlar kullanıcıya güzel görünümüyle birlikte rahat bir kullanım sunar. 

Beblue / Sedef Saten Etek: 999,90 TL
Beblue / Sedef Saten Bluz: 899,90 TL

  • MODERN ZAMANIN VİKTORYA GELİNLİK MODELİ - VİOLA

Tesettür gelinlik modelleri

Tesettür gelinlik modelleri

Vintage gelinlik modellerinin kattığı atmosfer ile yapılan çekimler çok daha nostaljik çok daha duru yani eski zamanların getirdiği o zarafet günümüzdeki fotoğraf karelerini çok daha anlamlı kılarak adeta geçmişe götürüyor. İşte, Viola gelinlik modeli de tamamen bu düşünceyi savunuyor. Yüksek kalite double krep kumaş ile tasarlanan Viola gelinlik modeli, kollarında kullanılan hacimli ve gramajı yüksek kumaşlar ile gelinin duru güzelliğini ortaya çıkarıyor. Eteklerindeki ipek saten kumaşın verdiği detaylar ise nostalji seven gelin adaylarını bir araya getiriyor. 

Nikah çekimi için gelinlik modelleri

Nikah çekimi için gelinlik modelleri

House Of Zarif / Viola Model Nikah ve Çekim Elbisesi: 18.000,00 TL

  • ROMANTİK VE GÖZ ALICI - MANUKA

Organze gelinlik modelleri

Organze gelinlik modelleri

Tüm naifliğinin yanı sıra taşlı organze abiye modeli, inci ve taş detayları ile tasarımlar arasında farklılık gösteriyor. Organze kumaş yapısı sayesinde parlak bir görünüme sahip olan gelinlik modeli oldukça ihtişamlı gelinliklerin yanında çekim ve nikah elbisesi olarak romantik bir seçenek kalıyor. Bu yüzden hem bulunduğu yerde kendini belli etsin hem de abartısız, naif bir görünümü olsun istiyorsanız bu gelinlik modeli de sizler için iyi bir seçenek olabilir. 

Taşlı organze nikah elbisesi

Taşlı organze nikah elbisesi

Ekru rengindeki modelin eteklerindeki organze tül yapısı sayesinde tarlatan giymeden de istediğiniz kabarık görüntüyü elde edebilirsiniz. 

Manuka / Taşlı Organze Abiye Elbise (Ürün Kodu : M-2158-02) : 1.999,90 TL 

Meryem Türk Yasemin.com - Editör
Yasemin - Meryem Türk

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi’nden çift anadal programıyla 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca çeşitli marka ve reklam ajanslarında metin ve senaryo yazarı olarak görev aldıktan sonra 2021 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok özel haber ve röportaja imza attı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0