Bir limonla dört ağız sorununu çözün

Bir limonla diş eti hastalıklarına ve diş eti çürümelerine engel olabilir aynı zamanda limonu diş beyazlığı ve nefes ferahlığı için kullanabilirsiniz.

Dişlerinizi beyazlatır

Gün içinde içtiğiniz çay kahve ve sigaradan sonra dişleriniz beyazlığını yitirir.Limon içerdiği maddeler bakımından doğal bir beyazlatıcıdır. Dişlerinize beyazlığını geri kazandırmak için limonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir çorba kaşığı tuz

Bir iki yemek kaşığı limon suyu

Bu karışımla dişlerinizi hafta da  iki kez yumuşak hareketlerle fırçalayın, farkı göreceksiniz.

Ağız kokusunu geçirir

Bazen ağız kuruluğundan bazen de soğan sarımsak yediğimiz için ağzımızda kokular oluşabilir. Bunları önlemek için 3 çorba kaşığı limon suyunu gargara yapın. Limon içerdiği antimikrobiyal özelliklerle ağız içinde oluşan mikropları öldürür. Nefesinize ferahlık verir. 

Diş etlerinizi güçlendirir

Limon içerdiği C vitamini sayesinde diş etlerinizi güçlendirir. Antienflamatuar özelliklerinden dolayı diş eti hastalıklarına iyi gelir. 

Diş çürümelerini önler

Diş çürükleri genellikle ağzımızda bulunan  enfeksiyonlar sebebi ile oluşur. Düzenli olarak dişlerimizi limon suyu ile fırçalamak bu enfeksiyonlardan kurtulmamıza yardımcı olur ve çürükleri önler. Aynı zamanda içerdiğ C vitamini ile diş minenizi güçlendirir. 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0