Şişkinliğe ne iyi gelir? Bitkisel çözümleri neler?

27 Aralık 2017, 07:40
Şişkinliğe ne iyi gelir? Bitkisel çözümleri neler?

Mide ve bağırsak problemlerinin neden olduğu şişkinlikten şikayetçiyseniz, bu bitkilerden faydalanarak rahatsızlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte şişkinliğe iyi gelen bitkiler..

Bağırsakların düzenli çalışmaması sonucunda ortaya çıkan şişkinlikler, daha çok yemek yedikten sonra sancıyla birlikte kişi üzerinde etkisini gösterir. Hareketsizlik, yoğun stres, gazlı içecekler, kalitesiz ve düzensiz beslenme gibi etkenler şişkinliği tetikleyen başlıca faktörlerdir. Peki bu şişkinlikler nasıl giderilir? İşte yanıtı...

Zencefil

Çeşitli hastalıkların devası olan zencefil, hazımsızlığa ve şişkinliğe karşı iyi gelmektedir. Bu nedenle yemek yedikten sonra kendinize zencefilli bir çay yaparak şişkinlik gibi sorunların azalmasına neden olabilirsiniz.

Rezene

Kasları yumuşatmasının yanı sıra vücuda iyi gelen rezeneyi çay olarak tüketirseniz, şişkinliğin neden olduğu sancılardan kurtulabilirsiniz.

Maydanoz

Ödem atmasını sağlayan maydanoz, regl dönemindeki kadınlara oldukça iyi gelmektedir. Maydanozu salatalarınızda ya da sıcak suda demleyerek tüketebilirsiniz.

Nane

Etrafa yaydığı güzel kokularla insana rahatlık hissi veren nane, bağırsakları ve karın kaslarını gevşetir. Eğer sizde şişkinlik sorunuyla karşı karşıyaysanız mutlaka evinizde nane bulundurmalısınız.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar