Hangi pozisyonu deneseniz de yatakta ne kadar dönseniz de uykuya dalmada güçlük çekiyorsanız, huzursuz bacak sendromunuz olabilir. Her yıl yüzlerce insana bu rahatsızlığından dolayı huzursuz bacak sendromu teşhisi koyuluyor.

Huzursuz Bacak Sendromu, hastanın bacaklarında hissettiği, rahatsız edici, bir his ve bunun sonucunda uykuya dalamama ile şekillenen bir rahatsızlıktır. Huzursuz Bacak Sendromu, genelde kronik olarak bacaklarda rahatsızlık hissedilmesi olarak tanımlanıyor.

HUZURSUZ BACAK SENDROMU NEDEN OLUR?

Sinir sistemindeki rahatsızlıklardan dolayı, aksamalar, bacaklarda ani sarsılmalara ve kontrol edilemeyen hareketlenmelere sebep olabilir. Nörolojik sorun olan bu rahatsızlık, kişinin ağrı, gerginlik ve acı hissetmesine yol açar. Belirtiler, çoğunlukla insanlar gece uyuduklarında ya da uyumaya çalıştıklarında ortaya çıkmaya başlar ve tüm uyku düzenini bozar.

HUZURSUZ BACAK SENDROMU NASIL GEÇER?

Huzursuz bacak sendromundan muzdaripseniz, romatizmal hastalıklar uzmanı ya da bir fizyoterapist ile görüşmeniz tavsiye ediliyor. Doğal bir yöntem uygulamak isteyenler için ise basit bir tarif bulunuyor.

SABUN

Kokusuz ve taze bir sabun kullanılması önerilir. Sabunu çarşaflarınızın arasına koyunuz. Ay da bir sabunu değiştirmeye özen gösterilmesi tavsiye edilir. Bu durumda önemli olan sabunun daima taze kalmasını sağlamaktır. Çünkü bu yöntemin sabunun kururken yaydığı yararlı iyonlar sayesinde işe yaradığı biliniyor.

İLİŞKİLİ HABER

Sonbaharda hasta olmamak için yapılması gerekenler

İLİŞKİLİ HABER

İlkokul mezunu çiftçi kadın bilgi yarışmasında birinci oldu

BİR YORUM YAPIN 0