Makat çatlağı için hangi kremler kullanılmalı? Makat çatlağına iyi gelen kremler

Bilimsel ismi ile anal fissür, halk arasında yaygın ismiyle makat çatlağı, makat bölgesinde en sık görülen ağrılı sorunların başında geliyor. Günlük hayatı olumsuz yönde etkileyen makat çatladığını uzman doktorların da bilgisi dahilinde eczanedeki kremlerle kısa sürede geçirebilirsiniz. Peki makat çatlağına iyi gelen kremler hangisi?

Anal fissür, en basit tanımı ile makat bölgesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan çatlaklardır. Bu bölgede oluşan yırtılmalar dışkılamada zorlanma ve sürekli olarak ıkınmaya bağlı olarak gelişebileceği gibi ishale yakalanan kişilerde sık dışkılama ve makat bölgesinin sürekli olarak temizlenmesine bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.  Piyasada makat çatlağı için birkaç farklı ürün bulunmaktadır Bunlardan bazıları kimyasal içerikli kremler bazıları da bitkisel içerikli ürünlerdir. Sizlere yalnızca eczanelerde satılan Rectoderm, Rectogesic, Anrecta kremleri ve içerikleri ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. 

Rectoderm, Rectogesic, Anrecta kimyasal içerikli kremlerdir. Anuflex ise aynı etkileri bitkisel özlerle yan etkisiz olarak sunan bir kremdir.

  • RECTODERM / 682,95 TL

RECTODERM

RECTODERM

Bu krem makat bölgesinde (anüs) kaşıntı, ağrı veya kanamaya neden olan küçük sıyrıkların, yırtıkların iyileştirilmesinde kullanılır. Etken madde olarak %0,4 Nitrogliserin (gliseril trinitrat) içeren beyaz renkli merhemdir.  

  • RECTOGESİC / 527,96 TL

RECTOGESİC

RECTOGESİC

Rectogesic krem içerik olarak rectoderm ile aynıdır. Ürünün gramajı da aynıdır. Bu nedenle etki mekanizması ve yan etkileri aynıdır. Kullanım şekli de aynıdır. Günde 2 kez kullanılması yeterlidir.

  • ANRECTA KREM / 555,00 TL

ANRECTA

ANRECTA

Anrecta krem rektal bölgedeki hastalıkların tedavisi için kullanılan bir merhemdir ve yalnızca eczanelerde satılır. Anrecta krem, anal fissür tedavisinde yani anüs bölgesinde ağrı, kanama ve kaşıntıya sebep olan küçük yırtıkların ve çatlakların tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır.

Zonaya ne iyi gelir? Zona tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler neler?

İLİŞKİLİ HABER

Zonaya ne iyi gelir? Zona tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler neler?
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0