Eşinin tayini çıkınca bu işi yapmaya başladı

Erzurumlu iki çocuk annesi Gülhan Aslan cag kebabı yaparak restoranında müşterilerine ikram ediyor.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Polis memuru olan eşi İsmail Aslan'ın farklı illerde görev yapması nedeniyle yıllarca ailece farklı şehirlerde yaşayan Gülhan Aslan, eşinin son olarak memleketi Erzurum'a tayini çıktıktan sonra babasının mesleği olan cağ kebap ustalığını sürdürmeye karar verdi.

Kent merkezindeki Palandöken ilçesi'nde bir restoran kiralayıp cağ kebabı satmaya başlayan Aslan, erkek meslektaşlarının "bu işi yapamaz" demesine rağmen işini bırakmadı.      

ERZURUMLULAR ÇOK SEVİYOR

Müşterilerinin artması üzerine kızı Yağmur Sultan Aslan ve kız yeğenlerinden destek alan Aslan, sabahın erken saatlerinde müşterilerine hizmet etmek için restoranına geliyor. Aslan'ın bir gün önce hazırladıkları etlerini cağa yerleştirmesi sırasında restorandaki diğer kadın çalışanları da müşteriler için salata hazırlıyor.  Bir süre sonra Aslan'ın yaktığı ocakta pişirilen cağ kebabı, öğle vakitlerinde restorana gelmeye başlayan müşterilere ikram ediliyor.      

Müşterilerine istekleri doğrultusunda cağ kebap, mantı veya başka yiyecekler de ikram edilen restoranın işletmecisi Aslan, böylece erkek işi olarak kabul edilen sektörde hem müşterilerine hizmet ediyor hem de ailesinin geçimine sağlıyor.      

Cağ kebap ustası Gülhan Aslan,  Erzurum'da cağ kebabın çok sevildiğini o yüzden bu işe yöneldiğini söyledi. Restoranını ilk açtığı dönemde ev yemekleri satılan restoran açmayı düşündüklerini belirten Aslan, "Erzurumluların çok fazla cağ kebap sevdiğini gördüm. Ben de cağa yöneldim.  Bu işi bayanların da yapacağını göstermek istedim.Bu meslek aynı zamanda benim baba mesleğim. Çok da iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum. İş yerini ilk açtığımda gerçekten çok zor oldu. Hem ev hem çocuklar hem iş beni baya bir zorladı. Yani öyle zaman oldu ki bırakma aşamasına geldim. Eşimin de büyük destekleri ile devam ettim. Şu anda da çok mutluyum iyi ki de devam etmişim."      

1 KİŞİ DIŞINDA TÜM PERSONEL KADIN

Aslan, bir erkek çalışan dışındaki tüm personelinin kadınlardan oluştuğunu ve iş yerinde aile sıcaklığının olduğunu vurguladı. Özellikle kadın personelle çalışmasının hijyen açısından kendisinimemnun ettiğini dile getiren Aslan, "Misafirlerimiz bizlerden çok memnun.  İlk başlarda onların memnun kalmadıklarının farkındaydım ama şimdi onlar bizden bizde onlardan gayet memnunuz.  Lezzet olarak da cağımızı çok beğeniyorlar." dedi.      

Erkek işi olarak bilinen cağ kebabı sektöründe restoran işletmesinin çocukları tarafından da destek gördüğünü dile getiren Aslan, şunları aktardı:"Bu işi tercih etmemin bir sebebi de çocuklarımın gözümün önünde olması. Bir devlet dairesinde çalışsam çocukları evde bırakıp gidemem. Kesinlikle çocuklarımı bırakamayacağımı düşündüm. Sabah kızım Yağmur Sultan ve 8 yaşındaki oğlum Berat Taha ile evden çıkıyoruz, kızımı okula bırakıyoruz ve oğlumla buraya geliyoruz. Burada oğlumun derslerine yardımcı oluyorum, karnını doyuruyorum. Okuldan döndükten sonra da yemeklerini hazırlıyorum. Onlar da bu durumdan çok memnun. Bu işin en güzel tarafı bana göre bu. Saat 08.00'dan 23.00'e kadar burada birlikteyiz. Onlar da bana yardımcı oluyor."      

Gününün tamamının ailesiyle restoranda geçtiğini dile getiren Aslan, ailece bu hayata alıştıklarını sözlerine ekledi. 

BİR YORUM YAPIN 4

Mehmet T 7 yıl önce

Anlayamadığım bir kadına bu işi sen nasıl yapamazsın deniyor. Yemek işleri bayanlara yakışır. Çünkü Allah C.C. onlara yemek pişirme konusunda marifet vermiştir. Onlar bir de yemek yaparken sevgilerini katarlar. Böyle de olunca o yemeğin tadı başka olur. Allah yar ve yardımcıları olsun

Toplam 6 beğeni

Mersinli 7 yıl önce

Allah daim etsin insallah teprik ediyorum azimli ,kararli ve basarili olusunuzu

Toplam 12 beğeni

vanli 7 yıl önce

helal sana kardesim ALLAH namuslu insanlarin hep yardimcisidir,yolunuz acik olsun

Toplam 24 beğeni

Aziz 7 yıl önce

Helal olsun tebrik ederim.

Toplam 41 beğeni