Başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerinde toplamaya devam eden Fi-Çi dizisinin Bilge'si olarak tanıdığımız şimdilerde ise Mehmed Bir Cihan Fatihi adlı dizide Eleni karakterini canlandıran Büşra Develi kimdir?Merak edenler için Büşra Develi kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşındadır? sorularını cevapladık...

Ekranların sevilen yüzü haline gelen, Fi-Çi dizilerinin başarılı oyuncu kadrosunda yer almış olan şimdiler de ise Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Eleni karakterini canlandıran Büşra Develi, gündemin en çok konuşulan isimlerinden birisi haline geldi. Peki Büşra Develi kimdir? Aslen Nerelidir ve kaç yaşındadır? Merak edenler için araştırdık...

BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

Büşra Develi, 25 Ağustos 1993 tarihinde İzmit'te dünyaya gelmiştir. 4 kız kardeştirler. İlk okul eğitimini İzmit'te alan Develi ardından ailesi ile birlikte Antalya'ya taşınmıştır. Orta öğrenim ve lise eğitimlerini Antalya'da tamamlamış daha sonra hayalini kurduğu meslek olan oyunculuk için İstanbul'a taşınmıştır. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı bölümünde almaya başlamıştır. Bu dönemde bazı dizilerde rol almaya başlamıştır. Hem dizi çekimleri hem okulu bir arada götüremeyen Büşra Develi okulunu dondurmak zorunda kalmıştır.

Büşra Develi, 2015 yılında İlyas Yalçıntaş'ın incir şarkısının klibinde rola almıştır. Ardından 2015 yılında Cem Karcı yönetmenliğindeki Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Burak Deniz, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Büşra Develi, 180 cm boyu ve 55 kilo olması ile fiziğini de ön plana çıkarmış ve başarılı oyunculuğu ile de dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır.

2017 yılında, yapımını Ay Yapımın üstlendiği Azra Kohen'in Fi, Çi, Pi, adlı kitap dizisinden televizyon dizisine uyarlanarak Puhu TV üzerinden yayınlanan Fi dizisinde rol almaya başlamıştır. Başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüüznataç'ın paylaştığı dizide Büşra Develi de Bilge karakteri ile başroller arasında yer almaktadır.

Büşra Develi, 2017 yılında yönetmenliğini Can Ulkay'ın senaristliğini Yiğit Güralp'in yaptığı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı savaş filmi olan "Ayla" adlı yapımda Ast Subay Süleyman'ın gençliğini canlandıran İsmail Hacıoğlu ile birlikte rol almıştır. 

Büşra Develi'nin dizi ve filmleri;

2017 - Fi

2017 - Ayla 

2016 - Tatlı İntikam

2015 - Tatlı Küçük Yalancılar

BİR YORUM YAPIN 0