Uyku şekline göre karakter analizi

23 Haziran 2018, 08:00
Uyku şekline göre karakter analizi

Uyku, insanların yaşamlarını sürdürmeleri için bir ihtiyaçtır. Yapılan araştırmalara göre insanların uyurken aldıkları pozisyonlar karakterlerini ele veriyor. Eğer sizde uyku pozisyonunuza göre karakteriniz hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu haber tam size göre...

Bilim insanları, insanların uyku düzenleri ya da neden uykuya ihtiyaç duyulduğu ile ilgili pek çok araştırma yapmışlardır. Uyuma her ne kadar hala gizemi çözülememiş bir durum olsa da uyku hakkında bazı bilgiler gün yüzüne çıkmıştır. Bunlardan biride uyku esnasında kişilerin aldıkları pozisyonlara göre karakterlerinin analiz edilebilme durumudur. Her yatış pozisyonunun kendine göre bir bir anlamı vardır. Gelin beraber uyku pozisyonlarının karakterleri nasıl ele verdiğini inceleyelim. 

Asker pozisyonu: Sırt üstü ellerini yanlara koyarak uyuyan insanlar genellikle içe kapanık ve yüksek standartlarda yaşamak isteyen insanlardır. 

Deniz yıldızı pozisyonu: Bu uyku pozisyonunda uyuyan kişi sırt üstü yatar ve ellerini başının üzerine koyar. Bu şekilde uyuyan insanlar, güvenilir, arkadaş canlısı ve başkalarına yardım etmekten hoşlanan kişilerdir. 

Hasret çekme pozisyonu: Hasret çekme pozisyonunda kişi yan tarafa yatar ve ellerini öne doğru uzatır. Bu kişiler, şüpheci, eleştirici, yeni fikirlere açık insanlardır. 

Serbest düşüş pozisyonu: Yüz üstü bir şekilde eller başın sağ ve sol tarafına konularak uyunur. Böyle uyumayı tercih eden insanlar, dışa dönük, atılgan ve insan ilişkileri konusunda başarılıdır. 

Cenin pozisyonu: En yaygın olan uyku pozisyonudur. Bu uyku pozisyonunda uyuyan kişiler, dışarından çok girişken gözükseler de aslıdan duygusal ve utangaç kişilerdir. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar