Okullarda yeni kural: Kantin kart dönemi

İstanbul'daki okulların kantinlerinde yeni uygulamaya geçiliyor. Artık çocuklar kantinden bir şey alacakları zaman para yerine elektronik kart verecek.

Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu Başkanı Vahap Osmanoğlu, 2018-2019 eğitim döneminde çocukların gasp ve uyuşturucu bağımlısı kişilerden korunmak için kantinlerde nakit kullanımını kaldırarak 'kart’ uygulamasına geçtiklerini açıkladı.

Öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için yeni bir proje başlattıklarını belirten Osmanoğlu,

"17 Eylül’de İstanbul’da 500 pilot okulda uygulamaya başlanacak olan dijital ödeme sistemi 'Papara Card' ile hem veli, hem öğrenci hem de kantincilerin memnun olması hedefleniyor. Nakit taşımayarak öğrencileri uyuşturucudan, gasptan, kötü alışkanlıklardan korumak istiyoruz. Kartlar sadece kantinlerde geçecek, veliler kantinlerden ücretsiz kartları alabilir. Harcama limiti oluşturabilir, isterlerse dışarıda geçmesi için de açtırabilirlerAyrıca çocuğun okula gidip geliş saatini veli kart sayesinde görebilecek. Çocuğu alışveriş yaparken cep telefonunda kontrollü bir şekilde ne yaptığını görecek. İstanbul’da 500 tane pilot okul seçtik. Türkiye genelinde bu kartı yaygınlaştıracağız" dedi.

Demet Akalın o ismi de sildi!

İLİŞKİLİ HABER

Demet Akalın o ismi de sildi!

BİR YORUM YAPIN 0