Uluslararası ev, oda kiralama sitesi olan Airbnb'ye üye olan bir ev sahibi, Müslüman öğrenciyi tesettürlü olması gerekçesiyle evini kiraya vermeyi reddetti. İşte haberin detayları...

Almanya'nın Hamburg şehrinde Nörobilim okuyan ingiliz öğrenci Nurjahan Saleque, evinden merkeze kolay gitmek istediği için kiraya çıkmak istedi ve Airbnb sitesinde kendine uygun gördüğü kiralık ev için ev sahibi ile iletişime geçti.

Ev sahibinin verdiği yanıt ise " Apartman şu an müsait ancak üzgünüm Nurjahan, gördüğüm kadarıyla tesettür takıyorsun ve bu site ile uyumlu olduğunu düşünmüyorum." şeklinde oldu.

Aldığı cevap için üzülen Nurjahan, sosyal medyada paylaştığı birçok yazısı ile eleştiriler de bulunduğunu belirtti. Eleştirisel paylaşımına ise oldukça beğeni topladı. Bunun üzerine Airbnb şirketi kendisinden özür dilerken aynı zamanda bunu yapan ev sahibinin siteye girişimini engellediğini söyledi.

İLİŞKİLİ HABER

İsveçli küçük kız gölde 1500 yıllık kılıç buldu

İLİŞKİLİ HABER

Güney Koreli Mina Eom Müslüman oldu!

İLİŞKİLİ HABER

Kokulu çay kumaşını icat eden tekstilci

BİR YORUM YAPIN 5

Pro 3 yıl önce

Turk yazilimcilardan alternatif bir website bekliyoruz. Boyle siteler tum dunyadan paralari cuvalla topluyor.

Toplam 3 beğeni

BAYRAKLI 3 yıl önce

Buradaki müslümanlar evladimiza sahip çıkın

Toplam 1 beğeni

Cnrglc 3 yıl önce

Acaba mini etekli dekolteli birisine sen bu site için uygun değilsin deyip evi kiraya vermeselerdi bu dünya basini tarafından nasıl duyurulurdu

Toplam 4 beğeni

Tuba 3 yıl önce

Üzülmeyin Allah bizimle, ergec kazanacağız.

Toplam 9 beğeni

Ayşegül 3 yıl önce

Üzüntü duydum..eleştiri ve tepkiler büyük olmalı..

Toplam 4 beğeni