Bakan Selçuk: Kadına şiddete sıfır tolerans

02 Kasım 2018, 19:06
Bakan Selçuk: Kadına şiddete sıfır tolerans

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mardin'de katıldığı bir etkinlikte iki gündür gündemden düşmeyen kadına yönelik şiddet ile ilgili açıklama geldi.

"Bir Dünya Kadın" sloganıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinliğe katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şarkıcı Sıla'ya uygulanan şiddet ile gündem olan olaylarla ilgili konuştu.

İşte Bakan Selçuk'un konuşmasından satırlar:

"En büyük insan hakkı ihlali olan şiddete karşı sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Çünkü şiddet Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, bir insanlık suçtur. İnsan hakları konusunda ilk önemseyeceğimiz konulardan biri de kadın hakları. Kadının huzuru, toplumun huzuru. Huzurun kadına yansıması önce aileden topluma, toplumdan ülkeye, ülkeden dünyaya yayılıyor. Bir toplumda sevgi ve saygı gibi hak ve adalet duygusu da ancak kadınlarla başlıyor ve nesillere ancak kadınlarla aktarılıyor. Toplum hayatımızda karşılığı olmayan hiçbir değeri ayakta tutmamız mümkün değil. Evlilik ve aile hayatını ilgilendiren her değer, aynı zamanda toplumda huzur ve düzeni sağlamaya yönelik. Doğumdan ölüme fertlerin her türlü ihtiyacını gözeterek geliştirdiğimiz aile politikalarımız, manevi değerlerimiz için de önemli bir güvence."

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • hüseyin 2 yıl önce Şikayet Et
    Okullarda yeni bir düzenleme yapımilk okuldan üniveristeye kadar ders olarak toplumda nasıl iyi ve örnek birey olunur diye çalışma başlatılsın
    Cevapla