Başkanı Erdoğan talimat vermişti! Canan Karatay...

Başkan Erdoğan, beslenmeyle ilgili açıklamalar yapan uzmanları eleştirerek Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu'na talimat vermişti. Bu talimatlara Karatay'dan yanıt geldi.

Yargıtay'ın kuruluşunun 150'inci yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen bir etkiliğe katılan Canan Karatay'a soru soran gazeteci, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu'na talimat verdi. Dedi ki, 'Biri çıkıyor 'ekmek yiyin' diyor biri de 'Yemeyin' diyor. Biri 'yağı su gibi için' diyor diğeri başka bir şey. Biri 'bal ye' diyor 'biri yeme zararlı' diyor. Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi bir çözün' dedi. Siz ne dersiniz bu konuda?" sorusuna, Prof. Dr. Canan Karatay, şöyle cevap verdi:

"Ben de çözelim diyorum. Tabii çözüm çok önemli. Bir devlet politikası olması lazım. Ama çözüm de yavaş yavaş başlamış durumda. Biliyorsunuz okullarda gazlı içecekler artık satılmıyor. Okullara paketli gıda girmeyecek. Çocuklara paketli gıda verilmeyecek. Gençlerimiz hastalanmayacak. En önemli çözüm de gebelere şeker yüklemesi yapılmayacak."

BİR YORUM YAPIN 3

Sst 3 yıl önce

Yeni mi aklınız başınıza geldi )))))))))))

Toplam 1 beğeni

Zeynep 3 yıl önce

Ben boşuna mı gebeyken şeker yüklemesi aldım zararlıydı madem

Toplam 4 beğeni

Serkan 3 yıl önce

Karatayın dedikleri çok doğru

Toplam 9 beğeni