Emine Erdoğan Geleceği Yazan Kadınlar programında!

27 Kasım 2018, 15:37
Emine Erdoğan Geleceği Yazan Kadınlar programında!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Geleceği Yazan Kadınlar programında konuşmacı olarak yer aldı.

Başkan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell iş birliğiyle hayata geçirilen "Geleceği Yazan Kadınlar Mobil Yazılım Eğitim Projesi" kapsamında düzenlenen bir etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.

Emine Erdoğan konuşmasında,  "Kadın girişimciliğini artırmak konusunda bilgi ve iletişim sektörünün etkileri göz ardı edilemez. Kadınlarımız kod yazmayı ve yazılım öğrenmeyi sağlamalılar. Bu zor değil, sadece çaba gerekiyor. Kadınların öncelikle zihinlerindeki prangayı kırması gerekiyor. Teknolojiyi takip eden değil, tasarlayan bir ülke olmamız önceliğimizdir. Teknoloji insanlığınızı esir almamalı.  Cemil Meriç'in dediği gibi, "İnsanlar sevilmek için yaratıldılar, eşyalar ise kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmalarıdır"  diyerek sözlerini noktaladı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar