Çığlık atan kadından ilk açıklama geldi

29 Kasım 2018, 09:45
Çığlık atan kadından ilk açıklama geldi

Kadın bir öğretim görevlisinin ehliyet ve ruhsatının yanında olmasına rağmen kırık olduğu için ona ceza kesmek durumunda kalacağını belirten trafik polisi, kadının çığlıklarıyla neye uğradığını şaşırdı.

Araç kullanırken telefonla konuştuğu ve emniyet kemeri takmadığı için 578 TL para cezası kesilmesinin üzerine çığlık attığı video ile sosyal medyaya damga vuran öğretim görevlisi Özlem A. sosyal medyada bir yazı paylaştı. "Olayın kaydedildiğini görünce sinir krizi geçirdim" dedi.

"Üniversitede gerçekleşen önemli bir toplantıya yetişmek üzere aracımı sürüyordum. Bu esnada trafik polisi durmamı istedi. Ehliyet ve ruhsatı kendilerine verdiğimde ehliyetimin kırık olduğunu öne sürerek bu ehliyeti kabul etmeyeceklerini bildirdiler. Kendilerine ehliyetimin olduğunu ve ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza veremeyeceklerini söyledim, önemli bir toplantıya yetişmek durumunda olduğumu belirttim. Kendileri bana herhangi bir şey söylemeden uzun bir süre beklettiler... Ehliyetim olmasına rağmen ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza kesti..."

Olay anında kaydedildiğini fark edince sinirlerine hakim olamadığı ve ortalama 1 ay sonra sosyal medyadaki görüntülerle ilgili olarak, 'Hukuki sürecin takipçisi olacağım' dediği öne sürüldü.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • ülküm 2 yıl önce Şikayet Et
    Bilemedim şimdi,kırık ehliyet geçersiz mi.ama seyir halinde telefonla konuşuyormuşsun,kemerinde takılı değil,birde görevlileri önemsemeyip,aşağıladıysan yapacak bişey yok,bilemedim yani.
    Cevapla