Diriliş Ertuğrul müzesi açıldı!

07 Aralık 2018, 10:03
Diriliş Ertuğrul müzesi açıldı!

Osmangazi Belediyesi himayesinde 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde organize edilen sergiye dizi oyuncuları da katıldı. İşte, haberden detaylar...

Bursa'da Osmangazi Belediyesi tarafından organize edilen "Diriliş Ertuğrul Kostümleri ve Aksesuarları" dizi oyuncularının da eşliğinde sergi olarak gösterime açıldı.

Müzede Bursa'nın fetih gününden bahseden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Burada 6 Nisan 1326 Bursa'sını resmettik ve yeniden o anı yaşıyoruz. Diriliş Ertuğrul dizisiyle de tüm dünyaya 1326 ruhunu yeniden duyuruyoruz. Bu millet, tarihte olduğu gibi yeniden yeni bir dirilişe hareket ediyor" sözleriyle ifadede bulundu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tüm katılımcılara ve emek verenlere şükranlarını sunarken,"Burası bir panorama, sanatsal bir yapı ama aynı zamanda bir kültür merkezi. Bugün burada diriliş dizisi oyuncularının dizide kullandıkları kıyafetlerin sergisi var. Oyuncular da bu serginin açılışı için buraya geldi. Dizide şu anda Kayı boyunda mücadele ediyorlar. Burada hedeflerindeki Bursa'yı şimdiden görmüş oldular"  sözleri ile açıklamada bulundu.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar