RTÜK, artık 'cin' kelimesi yerine 'Üç harfliler' kelimesinin kullanılmasını uygun gördü.

En çok izlenen sabah programlarından olan 'Müge Anlı İle Tatlı Sert' programının yayını sırasında 'cin' kelimesinin artık kullanılamayacağını bunun yerine 'üç Harfliler' denilmesi gerektiğini söyledi. Bunun dışında 'Şarap' kelimesinin de sansürlendiği öne sürüldü.

Müge Anlı izleyici karşısında, “Çocuğun içinde, RTÜK yasakladığı için söyleyemiyorum, 'üç Harfliler' olduğu söylenmiş”açıklamasında bulundu.

Yayına bağlanan bir psikiyatristin 'cin' ile ilgili bir cümle kurduğu vakit Anlı, “Ama yani kullanmayın o kelimeyi lütfen beyefendi” diyerek, devam etti: “Bizim başımızı RTÜK’le belaya sokmayın lütfen. O kelime yasaklı. İki saattir boşuna mı ‘üç harfli’ diyoruz biz” dedi.

İLİŞKİLİ HABER

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen'den yeni kareler

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü sanatçı Gürhan Yaman hayatını kaybetti!

İLİŞKİLİ HABER

Mehmet Aslantuğ eşi ile 10 yıl sonra kamera karşısında!

BİR YORUM YAPIN 12

Aaaas 3 yıl önce

Rtuk bu programi kaldirmayi neden düşünmüyor. Cinayet nasil işlenir diye ayrıntılarıyla öğretiyorlar

Toplam 5 beğeni

ASİLBEY_06_ÇUBUK 3 yıl önce

Program kökten kapatılmalı.Dünyanın en gereksiz programı.Güya Polisi,jandarması çözememiş adli olayları çözüyor.Güvenlik güçlerinin üzerinde gücü ve çözme yolları varsa o zamanda Devlet adına kadrolu çalışan olmalı.Hele hele ekran önünde karşılıklı kişilerin kavgası,suçlamaları,gürültüleri insanı çileden çıkarıyor.

Toplam 6 beğeni

Aziz Yilmaz 3 yıl önce

MEMLEKETTE O KADAR SAÇMALIK VARKİ..bu kurumlara getirilenlerin hepsi kraldan çok kralcı..ve işinin ehli insanlar değil.bakanından bürokratına müdüründen şefine...b,ir çogu mevkisinde olmaması gereken insanlar...cini yasaklayacağına gayri ahlaki sahneleri sansürle

Toplam 10 beğeni

night 3 yıl önce

uğraştığımız şeye bak

Toplam 12 beğeni

Haşim 3 yıl önce

Turkiyede olan bazı programlar dünyada nadir bulunur .Başkaların derdi şova dönüşmez ise izleyici kalmaz. Suçluların yakalanması için program olsun deniloyorsa program tamamen farklı olmalı.

Toplam 3 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun