RTÜK 'cin' kelimesini yasakladı!

07 Ocak 2019, 09:40
RTÜK 'cin' kelimesini yasakladı!

RTÜK, artık 'cin' kelimesi yerine 'Üç harfliler' kelimesinin kullanılmasını uygun gördü.

En çok izlenen sabah programlarından olan 'Müge Anlı İle Tatlı Sert' programının yayını sırasında 'cin' kelimesinin artık kullanılamayacağını bunun yerine 'üç Harfliler' denilmesi gerektiğini söyledi. Bunun dışında 'Şarap' kelimesinin de sansürlendiği öne sürüldü.

Müge Anlı izleyici karşısında, “Çocuğun içinde, RTÜK yasakladığı için söyleyemiyorum, 'üç Harfliler' olduğu söylenmiş”açıklamasında bulundu.

Yayına bağlanan bir psikiyatristin 'cin' ile ilgili bir cümle kurduğu vakit Anlı, “Ama yani kullanmayın o kelimeyi lütfen beyefendi” diyerek, devam etti: “Bizim başımızı RTÜK’le belaya sokmayın lütfen. O kelime yasaklı. İki saattir boşuna mı ‘üç harfli’ diyoruz biz” dedi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
12 Yorum Var
 • Aaaas 1 yıl önce Şikayet Et
  Rtuk bu programi kaldirmayi neden düşünmüyor. Cinayet nasil işlenir diye ayrıntılarıyla öğretiyorlar
  Cevapla
 • ASİLBEY_06_ÇUBUK 1 yıl önce Şikayet Et
  Program kökten kapatılmalı.Dünyanın en gereksiz programı.Güya Polisi,jandarması çözememiş adli olayları çözüyor.Güvenlik güçlerinin üzerinde gücü ve çözme yolları varsa o zamanda Devlet adına kadrolu çalışan olmalı.Hele hele ekran önünde karşılıklı kişilerin kavgası,suçlamaları,gürültüleri insanı çileden çıkarıyor.
  Cevapla
 • Aziz Yilmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  MEMLEKETTE O KADAR SAÇMALIK VARKİ..bu kurumlara getirilenlerin hepsi kraldan çok kralcı..ve işinin ehli insanlar değil.bakanından bürokratına müdüründen şefine...b,ir çogu mevkisinde olmaması gereken insanlar...cini yasaklayacağına gayri ahlaki sahneleri sansürle
  Cevapla
 • night 1 yıl önce Şikayet Et
  uğraştığımız şeye bak
  Cevapla
 • Haşim 1 yıl önce Şikayet Et
  Turkiyede olan bazı programlar dünyada nadir bulunur .Başkaların derdi şova dönüşmez ise izleyici kalmaz. Suçluların yakalanması için program olsun deniloyorsa program tamamen farklı olmalı.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun