Bu hafta vizyona giren filmler

24 Şubat 2019, 07:14
Bu hafta vizyona giren filmler

Hafta sonunu sevdiklerinizle film izleyerek değerlendirmeyi düşünüyorsanız birbirinden güzel temalı film ve çizgi filmler vizyona giriyor. Bu filmler arasında en dikkat çeken ise 71. Locarno Film Festivalinde Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonunun Ödülü'ne layık görülen "Sibel" filmi İzleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Bu hafta sonu sinema salonlarında 4'ü yerli toplam 7 film vizyona giriyor. 

"SİBEL"

SİBEL

Fransız yönetmen Guillaume Giovanetti ile Çağla Zencirci'nin birlikte yönetmenliğini yaptığı filmde, Damla Sönmez, Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan, Gülçin Kültür Şahin ve Meral Çetinkaya rol aldı.

Türkiye, Fransa, Almanya ve Lüksemburg ortak yapımı film; babası ve kız kardeşiyle beraber Karadeniz'de yaşayan, dilsiz olduğu için yalnızca ıslıkla iletişim kurabilen genç bir kızın hikayesini anlatıyor.

"DÖNDÜM BEN"

DÖNDÜM BEN

Ömer Faruk Yardımcı'nın yönettiği "Döndüm Ben", evliliğini bitirme planları yapan bir adamın, eşinin çocuk sahibi olmak istediğini açıklamasından sonra bu durumdan kurtulabilmek için arkadaşına danışmasıyla gelişen olaylar etrafında dönüyor. Volkan Hamamcıoğlu ve Cengiz Eşiyok'un senaryosunu yazdığı komedi türündeki filmin başrollerinde Burak Satıbol, Ayhan Taş, Dilara Öztunç, Sadi Celil Cengiz, Volkan Başaran, Dost Elver ve Yiğit Arı oynuyor.

"ÖLÜM GÜNÜN KUTLU OLSUN 2"

ÖLÜM GÜNÜN KUTLU OLSUN 2

2017 yılında gösterime giren "Ölüm Günün Kutlu Olsun" adlı yapımın devamı olan "Ölüm Günün Kutlu Olsun 2", ilk filmde öldürüldüğü günü döngü olarak sürekli yeniden yaşayan genç kızın, tekrar tekrar ölmenin gelecekte vuku bulması muhtemel tehlikelerden kaçınmaktan daha kolay olduğunu keşfetmesini anlatıyor. Yönetmenliğini Christopher Landon'un üstlendiği filmin başrollerinde Jessica Rothe, Israel Broussard ve Ruby Modine oynuyor.

"GİT BE ABİ"

GİT BE ABİ

Fen-fen Cheng'in yönettiği; Yuchang Peng ve Zifeng Zhang'ın başrolünü paylaştığı Çin yapımı "Git Be Abi", bir türlü anlaşamadığı abisinin hayatından çıkmasını dileyen ve bu isteği gerçekleşen genç kızın hikayesini beyaz perdeye yansıtıyor.

"KARLAR KRALİÇESİ 4: SİHİRLİ AYNA"

KARLAR KRALİÇESİ 4: SİHİRLİ AYNA

Aleksey Tsitsilin ve Robert Lence'nin yönettiği sevilen animasyon Karlar Kraliçesi serisinin dördüncü filmi "Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna", Gerda'nın ailesini kurtarmak için dostlarıyla çıktığı serüveni konu alıyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar