Dizi sektörü artık büyük bir pazar haline gelmiş durumda. Haftanın 7 günü çerez tadında yayınlanan yapımlar, hikayeleriyle birbirlerini anımsatmaya başlamış durumdalar. Öyle ki bazıları, farklı sezonlarda başka oyuncularla aynı hikayeleri aktarıyor.

Dizi sektörü artık büyük bir pazar haline gelmiş durumda. Haftanın 7 günü çerez tadında yayınlanan yapımlar, hikayeleriyle birbirlerini anımsatmaya başlamış durumdalar. Öyle ki bazıları, farklı sezonlarda başka oyuncularla aynı hikayeleri aktarıyor.

Bu içeriğimiz içerisinde, farklı adları taşısalar da konuları birbirleriyle aynı olan dizilerimizi derledik. Eminiz sizler de oldukça şaşıracaksınız. Eğer aklınıza gelen başka diziler olursa, bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. 

ASMALI KONAK - SILA

Asmalı Konak ve Sıla

İstanbul kültürüyle yetişmiş olan genç bir hanım, yurt dışında eğitim görmüş zengin, aşiret ağası ile tanışır ve aşkın girdabına kapılıp bir aşiret ailesine gelin gider. Hoyrat, sert ağa oğlumuzla modern, yenilikçi genç hanımımızın yaşadığı çekişmeli aşk seyirciyi ekran başına kilitler. 

AYRILSAK DA BERABERİZ - ÇOCUKLAR DUYMASIN

Ayrılsak da Beraberiz ve Çocuklar Duymasın

Birol Güven imzası taşıyan bu iki yapım, birbirleriyle anlaşamayan fakat aileleri için mutlu olma rolü yapmak zorunda bir çiftin, aynı evin içerisinde ayrı dünyalar yaşama komedisini ekrana getirir.

DOKTORLAR - HAYAT YOLUNDA

Doktorlar ve Hayat Yolunda

Tekrarlarıyla reyting rekorları kıran Doktorlar, Amerikan yapımı Grey's Anatomy'den uyarlamaydı. Yıllar sonra ikinci kez çekilen fakat beklenen başarıyı gösteremeyen dizi, Hayat Yolunda adıyla farklı bir proje tarafından tekrarlanmıştı. Konuyu da belirtmeye gerek yok zannediyoruz. Hastane ilişkileri ve bir grup doktorun hikayesi.

KİRALIK AŞK - ERKENCİ KUŞ

Kiralık Aşk ve Erkenci Kuş

Fakir ama güzel bir kız, hem yaşam mücadelesi vermek de hem de ailesinin geçimiyle ilgilenmektedir. Tabi hayatının kırılmasını da babasının/abisinin borcu sebebiyle çalışmak zorunda kalınca yaşar. Bunun için de hiç olmadığı biri gibi olmak zorundadır. Görev bellidir: Zengin bir iş adamının yanına asistan olarak girip, soğuk ve kibirli karizmatik patronu uysal ve aşık bir adama çevirmek.

HAYAT BİLGİSİ - HAYAT YOLUNDA

Hayat Bilgisi ve Hayat Yolunda

Gani Müjde imzası taşıyan bu iki hikaye, idealist bir öğretmenin kardeşini de alarak, İstanbul'un orta halli denecek bir semtinde öğretmenliğe başlama hikayesini aktarır. Okul müdürü paragöz bir insandır ve okulun öğretmenlerinden biriyle de birliktedir. Öğretmenimiz, işi gücü haylazlık olan ve hayat mücadelesi veren öğrencilerini adam etmenin peşindedir. Bu süreçte de en büyük engeli okul müdürüdür.

İLİŞKİLİ HABER

Emine Erdoğan: Son 17 yılda, 55 bine yakın engelli memur istihdam edildi

İLİŞKİLİ HABER

Çukur'da seyirciyi şaşırtan ayrılık

İLİŞKİLİ HABER

Sen Anlat Karadeniz bu hafta yayınlanmayacak! Dizi final mi yapıyor

BİR YORUM YAPIN 0