Netflix'in yeni belgeseli Ottoman Rising - Osmanlı Yükseliyor için geri sayım başladı. Tuba Büyüküstün'ün başrolünde olduğu Ottoman Rising - Osmanlı Yükseliyor belgeselinin ne zaman başlayacağı ve konusunun ne olduğu ise merak konusu oldu. Fatih Sultan Mehmet dönemini anlatacak olan dizi kaç bölüm sürecek? İşte Netflix Ottoman Rising - Osmanlı Yükseliyor belgeseli hakkında merak edilenler! Detaylar haberimizde!

Uluslararası dizi ve film izleme platformu Netflix, yepyeni bir belgeseli bugün seyircisine sunacak. Osmanlı Devleti'nin yükselme dönemini anlatan Ottoman Rising, 6 bölüm sürüyor ve Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetme dönemini anlatıyor.

Sarah Wetherbee, Emre Şahin ve Kelly McPherson yapımcılığında Karga Seven Pictures tarafından çekilen dizinin kadrosunda; Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Birkan Sokullu, Osman Sonant ve Selim Bayraktar yer alıyor.

OTTOMAN RİSİNG NEDİR?

Fatih Sultan Mehmet

21 yaşında kadim şehir İstanbul'u fetheden padişah olarak adını tüm cihana duyuran Fatih Sultan Mehmet, bu zaferinin ardından Osmanlı Devleti'ni de yükselme dönemine geçirmişti. Mini dizi bu dönemi, tarihçilerin yorumlarını da içerisine ekleyerek aktarıyor.

OTTOMAN RİSİNG'TEN FOTOĞRAFLAR

ottoman rising nedir

ottoman rising oyuncu kadrosu

ottoman rising izle

ottoman rising haberleri

İLİŞKİLİ HABER

Şeyma Subaşı'na kötü haber! Kafesi zarar edince kepenk indirdi

İLİŞKİLİ HABER

Ebru Şahin ile Akın Akınözü'den yeni paylaşım!

BİR YORUM YAPIN 1

hay bin gunduz 2 yıl önce

hee güzel aferim