Murat Kekilli'den sanatçılara çağrı! Allah rızası için yapın

23 Nisan 2019, 20:41
Murat Kekilli'den sanatçılara çağrı! Allah rızası için yapın

Şarkıcı Murat Kekilli, Suriye'nin kuzeyinde düzenlenen çocuk şenliğinde konser verdi. Kekilli sanatçılara seslenerek, ''Bazı şeyler Allah rızası için yapılmalı. Ben garanti veriyorum çok daha mutlu olacaklar.'' ifadelerini kullandı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Kütahya ve Sakarya Genç iHH'nın, Kilis'in karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Azez Siccu Kampı'nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediği çocuk şenliğine yaklaşık 5 bin çocuk ve ailesinin yanı sıra Kilis Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan, AFAD yetkilileri ve Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililer katıldı.

Suriye'de uzun süre sonra ilk konserini veren Murat Kekilli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Suriye'de Azez'deyiz. Yaklaşık bir ay önce bölgeyi ziyarete geldiğimizde, burada zor yaşam koşulları olduğunu gördük. Özellikle savaştan en fazla etkilenenin çocuklar ve kadınlar olduğunu gördük. 23 Nisan Türkiye'de çocuk bayramı olarak kutlandığı için bölgedeki yetkililerle Suriyeli çocuklara konser verme fikri doğdu." dedi.

Kekilli, Suriye'deki çocukların büyük travma yaşadıklarını ve acil terapiye ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Konser yapma kararı aldık. Bu fikri herkes sıcak karşıladı. İHH ve bölgedeki yetkililer dahil herkesin yardımını aldık bu konuda." şeklinde konuştu.

23 Nisan'ın Azez'de de çok coşkulu kutlandığını söyleyen Kekilli, şunları kaydetti:

SANATÇILARA ÇAĞRI: ALLAH RIZASI İÇİN YAPIN

"Burası Azez burada da 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlanıyor. Aynı Türkiye'deki gibi kutlanıyor. Hatta daha coşkulu kutlanıyor diyebilirim. Bizi çok güzel ağırladılar, çok sıcak davrandılar. Konserde emeği geçen tüm dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben 23 Nisan'ı ülke toprakları dışında kutladığımız için çok mutluyum. Dünyanın her yeri insanlığa ait. Keşke insan çocuk gözüyle bakabilse. Bugün en azından onların gözüyle bakmayı hedefledik. Umarım başarmışızdır. Sanat camiasına bu konularda çok büyük görevler düşüyor. Neticede kanaat önderleri, vizyon sahipleri bu insanlar. Suriye'ye gelsinler buradaki halkın terapiye ihtiyacı var. Sanat da iyi bir terapi aracı. Kullansınlar bunu. Her şey maddi karşılıkla ölçülmemeli. Bazı şeyler Allah rızası için yapılmalı. Ben garanti veriyorum çok daha mutlu olacaklar."


Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
28 Yorum Var
 • AHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  Güzel insanmışsın. Sağolasın
  Cevapla
 • Muhammed Akif 1 yıl önce Şikayet Et
  senin dediğin nasip meselesi o mutluluk herkese nasip olmaz, sen tabi ki anlat nasibi olan alır
  Cevapla
 • işler güçler 1 yıl önce Şikayet Et
  parti kur oy verelim
  Cevapla
 • oska 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam gibi sanatçı
  Cevapla
 • uguur 1 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun hayatta her şey para değil.insanı insan yapan değerler vardır.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun