40 ünlü sanatçıdan alkış alan hareket!

'HER şehri ünlüsüyle geziyoruz' projesi kapsamında beraberinde Ezgi Mola, Latif Doğan ve Ferman gibi 40 ünlü isimle Adıyaman'a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Nemrut'ta konser eşliğinde güneşin batışını izledi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy'un, ülke turizmine katkı sağlamak ve farklı yardımlaşma derneklerine destek olmak amacıyla başlattığı "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesi kapsamında sanatçı ve oyuncuların da bulunduğu 40 kişilik grup, Adıyaman'ın tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret etti.

ÜNLÜ SANATÇILARIN SON DURAĞI ADIYAMAN'BU VATANIN TAŞI TOPRAĞI ALTINDIR'

Turizmi canlandırmak için düzenlenen 'Her şehri ünlüsüyle geziyoruz' projesi kapsamında aralarında Ezgi Mola, Latif Doğan, Ferman Toprak gibi Adıyamanlı sanatçıların da bulunduğu 40 ünlü ile Nemrut Dağı’na gelen Pervin Ersoy, 2 bin 206 metre yükseklikteki dev tanrı heykellerini tek tek inceledi. Ersoy, Adıyaman Flarmoni orkestrası eşliğinde çalınan müzik ile güneşin batışını izledi. Amaçlarının iç turizmde farkındalık yaratmak olduğunu belirten Ersoy, "Bu vatanın taşı toprağı altındır.Sanatçılarımızla birlikte her ile gidiyoruz. Vatandaşlarımızın Türkiye’yi tanımasını ve gezmesini sağlamaya çalışıyoruz. Adıyaman gezdiğimiz 4'üncü şehir oluyor. Türkiye’nin her yerini gezip göreceğiz. Bu vatanın o zengin güzellikleri saymakla bitmez. Bu zenginlikleri gelecek nesillere aktaracağız" dedi.

Ünlü oyuncu Ezgi Mola ise, "Adıyaman’dayız ve memleketimizdeyiz. İl il gezerek Türkiye’nin dünyada tanıtılmasına katkı sağlayan Pervin hanıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Türkücü Latif Doğan da projenin çok yararlı olduğunu ifade ederek, "Adıyaman’dayız ve memleketimizdeyiz. Herkesin Nemrut’a gelip güneşin doğuşunu ve batışını izlemesini istiyoruz. Adıyaman’ın yöresel yemekleri, çiğköftesini yemelerini istiyoruz" dedi.

Vuslat dizisinin Salih Babası Mehmet Özgür'den çarpıcı ve samimi açıklamalar

İLİŞKİLİ HABER

Vuslat dizisinin Salih Babası Mehmet Özgür'den çarpıcı ve samimi açıklamalar
Buse Varol ve Amine Gülşe'den yeni poz!

İLİŞKİLİ HABER

Buse Varol ve Amine Gülşe'den yeni poz!
El Bab operasyonu film oluyor! Bir gece ansızın...

İLİŞKİLİ HABER

El Bab operasyonu film oluyor! Bir gece ansızın...

BİR YORUM YAPIN 1

Kandıralı 3 yıl önce

Hayat size güzel bakalım. Bizde asgarî ücretle ay sonunu getirme hesapları yapmaktayız. Rabbim herşeyin hayırlısını versin inşallah.

Toplam 14 beğeni