Della Miles: Diriliş Ertuğrul sayesinde İslam'ı araştırmaya başladım

07 Haziran 2019, 08:42
Della Miles: Diriliş Ertuğrul sayesinde İslam'ı araştırmaya başladım

TRT 1 ekranlarında yayınlanan fenomen dizi Diriliş Ertuğrul final olmasına rağmen dünyada yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Müslüman olan dünyaca ünlü ABD'li şarkıcı Della Miles, Müslüman olmasında Diriliş Ertuğrul dizisinin etkisinin büyük olduğunu belirtti.

Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok ünlü sanatçının vokalistliğini yapan ABD'li sanatçı Della Miles, bir dizi konser görüşmesi için geldiği İstanbul'da Müslüman olmuştu. Türkiye ve Türk insanına olan hayranlığını her fırsatta dile getiren başarılı sanatçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la da bir araya gelmişti.

DİRİLİŞ

Müslüman olmasında Diriliş Ertuğrul'un da katkısının bulunduğunu söyleyen Miles şöyle konuştu:

'BU DİZİ SAYESİNDE ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM'

"‘Diriliş Ertuğrul’ diye bir dizi var ve ben oradaki mistik karakterlere bayılıyorum. O dizi sayesinde Türk - İslam tarihini de incelemeye ve araştırmaya başladım. Bu konuda da daha yeniyim ancak özellikle Mevlana’nın öğretilerini okumaya başladım ve bu benim manevi huzurumu artırdı."


Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
30 Yorum Var
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Osman karekterini sevmedim
  Cevapla
 • gerçek 1 yıl önce Şikayet Et
  darısı dizide oynayıp islamdan bir haber yaşayan artistlerin aktrislrin başına...
  Cevapla
 • Vatan evlâdım 1 yıl önce Şikayet Et
  Vatan evladı 7 saat önce Şikayet EtDiriliş te faiz haramdır diye konu dizide iyi işlendi lakin engin bey faizli banka reklamı çekiyor bu nasıl bir iş Keşke dizi oyuncularıda gerçek hayatlarında rollerini unutmasalar
  Cevapla
 • Selahaddin 1 yıl önce Şikayet Et
  Diriliş te en büyük eksiklik Ertuğrul ile Hz.Mevlanayi buluşturmamak olmuş. .Hatta Hz.Mevlananin talebelerinden Şeyh Edebali dende bahsedilmiyor. .
  Cevapla
 • Hayran 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalnız Hz. Mevlana gibi mübarek bir şahsiyetin yüzünü dizide göstermeleri biraz yanlış olmazmıydı kardeş. Dikkat etdiysen bu güne kadr Hz. Mevlana'nın bir dizisi ya da filmi yapılmadı. Bence en doğrusu bu.
 • Malkoç 1 yıl önce Şikayet Et
  Edebali çocuk olarak gösterildi ama bahsedilmedi
 • Atakan 53 1 yıl önce Şikayet Et
  Önümüzdeki dönem izleyeceksin bol bol.
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Elhamdülillah.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun