Ankara Mamak'ta Rus konseri ses getirdi!

14 Haziran 2019, 12:35
Ankara Mamak'ta Rus konseri ses getirdi!

Geçen sene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başkanlığında Moskova'da düzenlenmişti. 2019 Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı Niyet Bildirgesi’ bünyesinde Rus Kazak Korosu, Mamak Belediyesi 75. Yıl Amfi Tiyatrosu’nda “Jivaya Starina" konseri verdi. İşte, haberin ayrıntıları...

Rus Kazak Korosu’nun sadece Mamak’ta organize ettiği bu görkemli konserde söylenen yöresel türküler ve oynanan danslar ayakta alkışlandı. Rus Halk Müziği’ni halka sevdiren Jivaya Starina konseri, Mamaklılara eğlence dolu anlar yaşattı. Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Mamak Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleşen konsere, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Aleksandr Sotniçenko, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve çok sayıda halktan katılımcılar vardı.

Rus Kazak Korosu, 2019 Türkiye-Rusya

Bu ortak müzik yakınlaşmasına dair konuşma yapan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,“Özellikle 2019 yılının Rusya ve Türkiye'de Kültür ve Turizm Yılı ilan edilmesi ile birlikte, Mamak’ta Rus Kazak Korosu’nu ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Vatandaşlarımızı sosyal hayatın içerisinde kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturarak, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri ve sanatsal yönlerini daha iyi geliştirebilecekleri imkânlar sunmaya devam edeceğiz. Mamak sanatın ve kültürün başkenti olacak” sözleriyle düşüncelerine açıklık getirdi.

Rus Kazak Korosu, 2019 Rus Kazak KorosuRus Kazak Korosu Mamak Belediyesi

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar