Gaziantep'te Kuyumcular Odası tarafından hazırlanan Ortadoğu Altın Mücevher Gümüş Fuarı'nın 15'incisi düzenlendi. Vatandaşlardan fuara büyük ilgi vardı.

15'incisi düzenlenen Ortadoğu Altın Mücevher Gümüş Fuarı'na  Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, Gaziantep Gazişehir Futbol Kulübü Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve birçok yurt dışı yurt içi davetli katıldı. 

Fuarda en dikkat çeken ürün, cam kabinde sergilenen 3,2 milyon lira değerindeki 12 kiloluk 24 ayar külçe altın oldu. Ayrıca Gaziantep'in simgesi olan 'Çingene Kız' mozaiği ve tarihi Gaziantep Kalesi'nin siluetinin işlendiği bileklikler de oldukça beğenildi.

gaziantep altın fuarı

Vali Gül, açılış konuşmasında, fuarların düzenlendiği kentin tanıtımına ve ekonomisine önemli katkı sağladığını vurguladı.

Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç ise altının halen önemli bir yatırım aracı olduğunu fakat yeni neslin altından çok teknolojiye yatırım yaptığını belirtti.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek stantlar gezildi. Yurtdışından alım heyetlerinin de katıldığı fuarda 50'nin üzerindeki firmanın ürünlerinin sergilendiği ve fuarın 16 Haziran'a kadar gezilebileceği belirtildi. Fuar vatandaşlar tarafından da ilgi gördü.

İLİŞKİLİ HABER

Yıldız Tilbe 5 bin TL'lik kıyafeti olay oldu

BİR YORUM YAPIN 0