Hacı adayları 'Sıfır Atık Sıfır İsraf' bilinciyle ibadet edecekler

Hacı adayları bu yıl, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca başlatılan 'Sıfır Atık Sıfır İsraf' projesi kapsamında bilgilendirilecekler. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanı Remzi Bircan, projeyi, "2019 haccını çevreye duyarlı, çevreci ve yeşil bir hac yapmak için canla başla çalışacağız." sözleriyle açıkladı.

Hac organizasyonu bu yıl, önemli bir projeye imza atıyor olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı iş birliğince bu yıl, çevre temizliği ve bilinci konusunda önemli adımlar atılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan 'Sıfır Atık Projesi', Diyanet İşleri tarafından 'Sıfır Atık - Sıfır İsraf' temasıyla hacı adaylarına aktarılacak.

hac 2019

hac 2019

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanı Remzi Bircan, projeyi, "Sıfır Atık-Sıfır İsraf' projesi çerçevesinde hacılarımızın konaklamış olduğu otellerde, bulunmuş olduğu mekanlarda, Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere'de ama özellikle Arafat meydanında hacılarımızın konaklayacağı yerlere atık kutuları oluşturacağız." sözleriyle açıkladı.

sıfır atık projesi

sıfır atık projesi

Suudi yetkililerin de projeye destek vereceklerini açıklayan Bircan, "Görevli eğitimlerimizde hazırlamış olduğumuz sinevizyonu gösterdik. Mekke ve Medine'de otellerimizin içerisindeki televizyon kanallarında bunu sürekli yayınlayacağız. Kafilelerle tanışma toplantılarında kafile başkanlarımız yine bu sinevizyon vasıtasıyla bilgilendirme yapacak. İnşallah 2019 haccını çevreye duyarlı, çevreci, yeşil bir hac yapmak için canla başla çalışacağız." ifadelerini de sözlerine ekledi.

Erdoğan'dan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kızına nikah şahitliği

İLİŞKİLİ HABER

Erdoğan'dan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kızına nikah şahitliği

BİR YORUM YAPIN 1

Aybüke 4 yıl önce

Şu atık kutuplarını bi benim evimin yakınına koymadılar