Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil taburcu oldu! İlk sözleri...

Evinin banyosunda düşerek yaralanan ve 235 gündür hastanede tedavi gören ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, taburcu oldu. Hastane çıkışında kendisine pasta getiren ve mumları üfleten basın mensuplarına espriler yaptı.

Aylardır yoğun bakımda kalan Mehmet Ali Erbil, hastaneden taburcu oldu. Erbil, çıkışta kendisini bekleyen hayranlarını ve gazetecileri görünce göz yaşlarına hakim olamadı. Evinin banyosunda düşerek kemiklerini kıran daha sonra yıllar önce yaşadığı kaçış sendromunun nüksetmesi ile yoğun bakıma alınan Erbil, yaşam savaşını verdi. 

Tedavi gördüğü hastaneden çıkartılan Erbil'e, basın mensupları pasta uzattı. Mumları üfleyen Erbil, "İlginiz, alakanız ve dualarınızdan dolayı başta hastane personeline ve hepinize teşekkür ederim. Belki de eşi benzeri görülmeyecek bir tablo ile karşılarına geldim ama ellerine sağlık, beni bu günlere getirdiler. Askerlik bile 6 aya indi ama ben 8 buçuk ay kaldım. Beni hayata döndüren doktorlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü normalde ‘Mehmet Ali Bey’ diyerek benden yardım isterlerdi, şimdi ise tam tersi oldu. Tedavi sürecinde 3 ayın sonucunda bu kez doktorum, ‘Mehmet Ali Bey’ diyerek beni uyandırdı" şeklinde konuştu.

 

ESPRİLERİ İLE KAHKAHALARA BOĞDU!

Gülerek yaşadığı tedavi sürecini anlatan Erbil, "Tabi acıları hissetmemek için 3-4 ay çok ilaç verildi. Hayatı kurtarmak önemli olduğu için o ilaçlarla biraz kaslar eridi. Nöropati oluştu, o süreci de fizik tedavi ile kurtardık. Doktorum bana 1 ay önce çık dedi ama biz yine burada çok iyi bakıldığımız için yoksa 8 ay yatan hastanın çok büyük acılarla karşılaması mümkündür. O yüzden Allah’a çok şükür 1 tane bile acım olmadı. Hastanenin adını söylemek isterdim ama keseceğiniz için ‘Alman Hastanesi’ diyorum" ifadelerini kullandı.

"YÜRÜYEBİLECEĞİME İNANMIYORUM!"

Daha sonra fiziksel olarak hastalığı atlatamayacağını söyleyen ünlü şovmen, “Ben yürüyebileceğime inanmıyordum” diyen Erbil, “Çünkü hayatımda böyle bir şey başıma gelmedi. Doktor bir aileden gelmeme rağmen yakınlarımda da böyle bir şey olmadı. Hiçbir şekilde inanmıyordum ama kız kardeşim Yeşim, bir doktor getirdi. O doktor yaptığı testler sonucunda yüzde 99 yürüyebilecek dedi. İlk sol elim hareket etti ben normalde sağ elimi kullanıyordum. Benim için dünya sanki yeniden keşfedilmiş gibi oldu. Onun için Allah’a dua ettim ve ‘bana sol elimi bahşet’ dedim. Şükür sol elim geldi ondan sonra sağ elim ve diğerleri geldi. Sonra da inşallah ayaklarıma gelecek. 3 kere üst üste kaburgalarım ameliyat edildi” şeklinde konuştu.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU!

Yaşadıklarını anlatırken, gözyaşlarını tutamayan Erbil, “Öncelikle büyük kızıma ve ilk eşime teşekkür ediyorum. 8 ay boyunca başımdan ayrılmadılar. Gizli gizli yoğun bakıma girme teşebbüsünden bulundular. Damadım yeni dualar öğretti, o dua ederken hiç bilmediğim duaları ben tekrar ettim” ifadelerini kullanırken gözleri doldu. Bir süre duran Erbil ardından "teşekkür ederiz" diyerek ayrıldı. Ziyaretime gelen ve gelmeyen diye hiç kompleks yapmadığını ifade eden Erbil, su içtikten sonra tekrardan hastaneye girdi.

Esra Erol'dan eşine romantik mesaj! İyi ki varsın...

İLİŞKİLİ HABER

Esra Erol'dan eşine romantik mesaj! İyi ki varsın...
'Elimi Bırakma'nın küçük yıldızı Yiğit Kaan Yazıcı Umre'ye gitti!

İLİŞKİLİ HABER

'Elimi Bırakma'nın küçük yıldızı Yiğit Kaan Yazıcı Umre'ye gitti!
"Türkiye'nin en yakışıklı erkeği" anketinde şaşırtan sonuç!

İLİŞKİLİ HABER

"Türkiye'nin en yakışıklı erkeği" anketinde şaşırtan sonuç!
Acun Ilıcalı Survivor'un unutulmaz konseyini paylaştı!

İLİŞKİLİ HABER

Acun Ilıcalı Survivor'un unutulmaz konseyini paylaştı!

BİR YORUM YAPIN 29

E.A 3 yıl önce

Adam öleceği dakikaya kadar inançsız (kafir) yaşamış tam öleceği sırada eşhedu en la ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden âbduhu ve resuluhu diyerek kelime-i şehadet getiren kişi nasıl anasından doğduğu gibi oluyorsa Mehmet Ali Erbil neden bu hastalıktan dolayı anasından doğduğu gün gibi olmasın? sanki Rabbim bir kişinin günahlarını bağışlayacağı zaman haşa bize mi soracak? bağışlayayım mı bağışlamayayım mı diye? sanatçıya çok büyük geçmişler olsun. İnşallah bu hastalık günahlarına kefaret olmuştur.

yunus 3 yıl önce

Umarım bundan sonra özel yaşantısına biraz dikkat eder,ah almaz.O kızcağızın ahı tutmaz bir daha!!Allah bir şans verdi şansını iyi değerlendirsin derim.

Toplam 2 beğeni

Bir Kez Daha 3 yıl önce

Yeni bir başlangıca vesile olur inşaAllah. Köprüden önce son çıkış bu olabilir, dikkat !

Toplam 1 beğeni

okuyucu 3 yıl önce

Geçmiş olsun inşallah. Allah tüm hasta kullarına acil şifalar versin. Amin

Toplam 2 beğeni

uveys 3 yıl önce

Allah'ım senden hidayet,takva, iffet ve gönül zenginliği isterim.

Toplam 5 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun