Yunan şarkıcı Anastasia Kalogeropoulou KKTC'de konser verdi, hain ilan ettiler

10 Temmuz 2019, 08:00
Yunan şarkıcı Anastasia Kalogeropoulou KKTC'de konser verdi, hain ilan ettiler

Yunan şarkıcı Anastasia Kalogeropoulou'nun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) verdiği konserle ilgili Rum medyasının yaptığı haber, tepki topladı. Sosyal medya üzerinden, 'Utanmıyor musun?', 'Hain' gibi yorumların yapılması üzerine, şarkıcı, "Burada bir tek suçlu ben miyim? Bir tek ben mi hainim?" dedi.

Yunan şarkıcı Anastasia Kalogeropoulou, KKTC'de bir otelde 10 Haziran günü sahne aldı.

'UTANMIYOR MUSUN? HAİN'

Rum Kilisesi'ne yakınlığı ile bilinen TV kanalı, önceki gün şarkıcının verdiği konserle ilgili haber yapıp, Kalogeropoulou'nun 'işgal altında konser verdiği' ifaderini kullandı. Bunun üzerine şarkıcıya karşı karalama kampanyası başlatıldı. Sosyal meya üzerinde Kalogeropoulou'a karşı 'Yasadışı ülkede nasıl konser verirsin?', 'Utanmıyor musun?', 'Hain' gibi birçok ifade kullanılarak tepki gösterildi.SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Tepkiler üzerine konuyla ilgili açıklama yapan Anastasia Kalogeropoulou, "Burada bir tek suçlu ben miyim? Bir tek ben mi hainim?" dedi.

Bir çok Rum'un Kuzey'e geçip para harcadığını söyleyen Kalogeropoulou, "En azından ben para almak için gittim, para vermek için değil. Onlara hesap sormuyor da bana hesap soruyorsanız, Yunan olduğum içindir" dedi.

Daha önce iki yıl boyunca İstanbul'da sahne aldığını ifade eden Kalogeropoulou, kendisini dinleyenler arasında Rumların da olduğunu belirterek, "Ben işimi yapıyorum ve paramı alıyorum. O gece en az 500 Rum vardı orada" diye konuştu.

'IRKÇI DÜŞÜNCELERE YER YOK'

Yunan şarkıcının sahne aldığı otelin Genel Müdürü Mine Gürses de olayla ilgili şöyle konuştu:

"Anastasia Kalogeropoulou çok değerli bir sanatçı ve eleştiriyi değil tebrikleri hak ediyor. Bizde ırkçı düşünceler ve uygulamalar yoktur. Otelimizde Türk sanatçıları ağırladığımız gibi Rum ve Yunanlı sanatçıları da ağırlamaktan mutluluk duyarız. Kıbrıs sorununun çözümünü istiyorlarsa, özellikle kültürel, sosyal ve spor alanlarında ikili ilişkilerin gelişmesine katkı koymalıdırlar."

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
19 Yorum Var
 • bekir cizmeci 1 yıl önce Şikayet Et
  Turk ve islam dusmanlarinin durumu bu iken (gorunen ve bilinen her konuda milliyetciliklerini en titiz bir sekilde uygularken) icimizdeki dusmanlarin aymazligina sapka cikartiyorum,kiniyorum.
  Cevapla
 • Kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  Osmanlı dedelerimiz bu zavallıları asimile etmemekle bazen yanlış yapmışlar diye düşünüyorum, 400 yılda ne dili ne kültürü ne de dini kalırdı bunların, teşekkür etmeleri lazım bizlere ama nerede?
  Cevapla
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  buyursun gelsinler Türkiyeye ailesiyle Türk vatandasi olsunlar rumlarin ve yunanlarin düsmanlari benim dostumdur
  Cevapla
 • HATTİLİ ALP 1 yıl önce Şikayet Et
  bu tarz olayları önlemenin tek yolu kıbrısı yunan işgalinden kurtarmaktır..
  Cevapla
 • Alperen 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrıslı Türkler rumlarla yunanlılarla dostluk masalları anlatmaktan vazgeçmeli. Onlar asla sizin dostunuz olmadı olmayacak anlayın artık.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun