Muğla’da nerelerde tatil yapılır? Muğla'da tatil yapılacak yerler

İngiltere'de yayımlanan bir gazetenin, Koronavirüs tehdidi açısından tatil için güvenli ülkeler arasında Türkiye'yi gösterip, il olarak Muğla'yı seçmeleri, Muğla'daki turizmcileri mutlu etti. Muğla'da bir tatil için yapılması gerekenlerin başında plajlarının keşfedilmesi gelmektedir. Peki, Muğla'da denize girilecek yerler nerelerdir? İşte, Muğla'nın en iti plajları...

Bir İngiliz gazetesi, 10 Nisan'da başlayacak paskalya tatilini yurt dışında geçirmek isteyenlere, Türkiye'nin Muğla ilini önerdi. Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli destinasyonlara sahip Muğla, İngilizlerin gözde turizm merkezleri arasında ilk sırada yer alıyor. Kente tatil için gelen İngilizlerden bazıları, sonraki yıllarda tekrar ziyaret ettikleri bölgeye yerleşiyor. Bodrum, Fethiye, Datça ve diğer Muğla ilçelerinde yer alan plajlar, koylar, bükler ve adalar yerli yabancı turistlerle dolup taşıyor. Yaz aylarında ünlülerin akın ettiği Muğla, Hollywood oyuncularının da dikkatini çekiyor. İş hayatının stresini atmak ve büyük bir kaostan uzaklaşmak için virüs tehdidinin yok sayıldığı yere; Muğla'ya, seyahat yapacak olanlara özel plajları ve gidilmesi gereken koyları paylaşıyoruz. İşte, Muğla'da gidilmesi gereken o plajlar...

Muğla

Muğla

MUĞLA'DA GİDİLMESİ GEREKEN PLAJLAR

Ekincik Koyu

Ekincik Koyu

Temiz ve berrak denizin birlikte harika bir doğaya sahip olan Ekincik Koyu'nda, çadır ve karavan kamplarına katılabilirsiniz.

Bitez Plajı

Bitez Plajı

Bitez Plajı dingin ve berrak suyu ile denize girmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Hisarönü Koyu

Hisarönü Koyu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan Hisarönü Koyu, akvaryum emsalindeki denizi ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Çam kokularıyla astım hastalarının dahi rahat yüzebildiği bu koy sizleri bekliyor.

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı

Fethiye'de yer alan Kleopatra Plajı, tertemiz denizi ve kumlu plajıyla ailecek tercih edilecek nezih plajlardan biri olabilir.

Palamutbükü

Palamutbükü

Datça'nın en ünlü plajlarından biri olan Palamutbükü Plajı, bir çok gezgine misafirpervelik yapmaktadır. Burada uygun fiyatlı konaklama yerleri bulabileceğiniz gibi günü birlik de şahane denizinden yaralanabilirsiniz.

En sağlıklı ve kalıcı yoğurt diyeti listesi! 5 günde 3 zayıflatan yoğurt diyeti nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

En sağlıklı ve kalıcı yoğurt diyeti listesi! 5 günde 3 zayıflatan yoğurt diyeti nasıl yapılır?

BİR YORUM YAPIN 0