Terörden temizlenen Hakkari yaylalarında moda rüzgarı!

02 Eylül 2019, 09:25
Terörden temizlenen Hakkari yaylalarında moda rüzgarı!

Hicran Önal adlı tasarımcı kendisine ait olan markanın tanıtım çekimlerini Hakkari yaylalarında yaptı. Aslen de Hakkarili olan ünlü tasarımcı bu yerlerin terörden temizlendiğine mutlu olduğunu açıkladı.

Sonbahar-kış koleksiyon çekimleri için Hakkari yaylalarını tercih eden ünlü tasarımcı Hicran Önel, Alman ve Çek iki model tercih etti.

HAKKARİ YAYLALARINDA MODA RÜZGARI

12 kişilik ekiple 3 bin 800 rakımlı Berçelan Yaylası ile 2 bin 800 rakımlı Şüvekür Yaylası'nda kamp kurdu.

HAKKARİ YAYLALARI

BİZİM İÇİN BÜYÜK GURUR!

Önel, ata toprağı olan Hakkari'de böyle bir çekim yapabileceğini daha önce hiç düşünmediğini söyledi. Ayrıca ünlü tasarımcı "12 kişilik bir ekiple geldik. Berçelan Yaylası'nda ilk çekimlerimizi yaptık. Gerçekten mükemmel bir doğası var. Keşke herkes görebilse. Havası, suyu inanılmaz. Bir yanda kar var, diğer yanda çiçekler var. Cennet gibi bir yer” diye konuştu. MİHA markasının prodüktörü Salman Özdoğan ise üretimlerinin yerli olması üzerine ülke sınırları içerisinde kalmasını düşündüklerinden dolayı büyük bir ekiple Türkiye’nin saklı kalmış en uç şehri olan Hakkari’ye gelmeyi tercih ettiklerini söyledi. Özdoğan, ”Bu sene MİHA markasının sonbahar-kış koleksiyonunun çekimlerini planlarken geniş dağlara ve yaylalara ihtiyacımız vardı. Tamamı İstanbul’dan 12 kişilik bir ekiple geldik. Dün Berçelan Yaylasında'ydık. Yaklaşık 4 bin rakıma çıktık. Koleksiyonumuzun moda fotoğraflarını ve editorial videolarını çektik. Hayatımızın en büyük anısı ve macerasıydı bizim için. Çok kolay bir çekim oldu. Hiçbir güvenlik problemi yaşamadık. Ülkemizin topraklarında olduğumuzu bilerek bu çekimleri gerçekleştirdik. Bizim için büyük bir gurur kaynağı. Burada olmaktan mutluyuz. Bu çekimlerle de MİHA bir dünya markası olma yolunda ilerleyecek. Çünkü ölçülü giyim üzerinden yürüyen bir markayız. Türkiye’nin en uç köşesinde nasıl yaşanılabilir ve saklı bir cennet olduğunu gösterdiğimize inanıyorum" şeklinde konuştu. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • edep 1 yıl önce Şikayet Et
  siyonizm her haliyle bu topraklarda üstünlük saglıyor, terörde kendisi ahlaksızlıkta edepsizlikte modaymış ilk edep ögren
  Cevapla
 • vtn 1 yıl önce Şikayet Et
  terörden iyidir. az konuş
 • ahlak 1 yıl önce Şikayet Et
  bir terör biterken diğer bir terör olan ahlaksızlık yayılıyor.. Birde dua edin diyorlar. ahlaksızlık yapılsın diye mi o kadar insan hayatını tehlikeye atıyor..
  Cevapla
 • deniz 1 yıl önce Şikayet Et
  dua edin Reise temizliyo
  Cevapla