Canan Karatay: Bu ürünleri internetten satın almayın

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, dün katıldığı bir programda raf ömrü uzun olan yoğurt ve süt ürünlerinin sağlıksız olduğunu söyledi.

Yaptığı ezberbozan açıklamalarla sık sık gündeme gelen İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yine beslenme konusunda açıklamalarda bulundu. Mevsimsel geçiş, doğal beslenme, şeker hastalığı, vitaminler, enerji ve gazlı içecekler konusunda, açıklamalar yapan Karatay, "Kış aylarına hazırlıklı girmemiz gerekiyor. Bol bol tereyağı ve zeytinyağı tüketmeliyiz. Beynimiz yağlarla çalışır. Okullar başlıyor ve yavrularımızın evde yapılmış yoğurt tüketmeleri gerekiyor" dedi.

canan karatay

canan karatay

“KAYA TUZU ’KAYA TUZU TÜKETİN”

Kaya tuzunun insan vücudu için önemli bir mineral olduğunu belirten Prof. Karatay, "Kristal kaya tuzu doğal haliyle 84 minerali dengeli olarak barındırıyor. Kaya tuzu sağlık nedenidir. Çok önemli bir mineraldir. Saftır, işlem görmemiş, rafine olmamıştır sofra tuzu gibi. Hiçbir kimyasal içermez, hiçbir çevresel kirlenmeye maruz kalmamıştır. İnsan vücudunun bu dengeli ve doğal minerale çok ihtiyacı vardır. Bu nedenle tuz olmayan kaya tuzu, sağlığımız için gereklidir. Sağlıklı ve doğal beslenirsek, gıda takviyelerine hiçbir zaman ihtiyacımız olmaz. İnternetten kesinlikle bu ürünler satın alınmamalıdır. Enerji içecekleri erken ölüme sebep oluyor. Gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durmalıyız" diye konuştu.

"HİPERAKTİF ÇOCUKLARI PSİKİYATRİYE GÖTÜRÜN"

Dünyaca ünlü Muğla zeytinyağına övgüler yağdıran Karatay, "Muğla’nın zeytinyağı baş tacıdır ve bol bol kullanılması gerekiyor. Alzheimer’i önlüyor. Yemeklerin yanı sıra sabah ve akşam içilmesi gerekiyor. Zeytin meyvedir ve meyvelerin en faydalısıdır. Karaciğer yağlanmasını önlüyor. Yağlanacağım diye kesinlikle korkmayın. Şekerli ve gazlı içecekler çocukları hiperaktif yapıyor. Öğretmenler ise anne ve babalara ‘Çocuğunuzu psikiyatriye götürün´ diyor" dedi.

Prof. Dr. Karatay, hipoglisemisi olan hastaları da ekmekten uzak durmaları konusunda uyarırken, raf ömrü uzun olan süt ve yoğurt ürünlerinin tüketilmemesi gerektiğini söyledi.

Beste Kökdemir 'Her Yerde Sen' dizisine dahil oldu

İLİŞKİLİ HABER

Beste Kökdemir 'Her Yerde Sen' dizisine dahil oldu
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 3

Geo 4 yıl önce

Nar'ı unutmayalım, narsuyu!

Murat 4 yıl önce

Bu sefer doğru şeyler söylemiş. Daha doğrusu akla yatkın bilgiler..

vatandaş 4 yıl önce

canan hoca iyi güzelde zeytin yağının kilosu 30 tl nerde içiceğiz sabah akşam bardak bardak

Toplam 1 beğeni