Beynam Atatürk Ormanı, Ankara’ya 45 kilometre uzaklıkta bir mesire alanıdır. Modern bir mesire alanı haline gelen Beynam, ailecek gezilecek bir tercih olmuştur. Peki, Beynam Atatürk Ormanı'na nasıl gidilir? Ne yapılır? İşte, Beynam Atatürk Ormanı hakkında bilinmesi gereken detaylar...

Ziyaretçilere büyülü bir manzara eşliğinde, bol atmosferli ortam sunan Beynam Ormanına, Ankara Merkez'den 45 dakikada ulaşılabilmektedir. Yaklaşık 400 hektarlık orman alanı Ankaralıları ve Ankara'da bulunan gezginleri ağırlamayı bekliyor. Beynam tarihten izler taşımaktadır. Beynam Ormanı'na Kent Ormanı da denmektedir. Roma döneminden kalma hamamlarıyla dikkatleri üzerine çeken Beynam'da, yürüyüş parkurunu, resim teraslarını, yürüyüş patikalarını, dinlenme tesislerini kullanarak stres atabilirsiniz. Peki, Beynam'a nasıl gidilir? Beynam Orman'ında nereye gidilir? Beynam Ormanı'nda neler bulunmaktadır? Beynam Ormanı'nda piknik yapılır mı? İşte, yanıtlar...

Beynam Ormanı

BEYNAM ORMANI'NA NASIL GİDİLİR?

Beynam Atatürk Ormanı Ankara'nın Bala ilçesinde bulunmaktadır. Ankara-Bala karayolu üzerinden 45 dakikada Beynam'a ulaşabilirsiniz.

Beynam Ormanı

BEYNAM'DA NELER YAPILIR?

Beynam'da, yürüyüş parkurunu, resim teraslarını, yürüyüş patikalarını, dinlenme tesislerini kullanabilir ve piknik ünitelerinde ailecek mangal keyfi yaparak stres atabilirsiniz.

Kent Ormanı

BEYNAM'DA NELER BULUNMAKTADIR? 

Modern bir mesire alanı haline getirilen çam ormanında, kır gazinosu, tuvalet, çocuk oyun grubu ve otopark bulunmaktadır.

Beynam Atatürk ve Kültür Evi

Atatürk’ün Ankara’ya gelmeden önce Bala’da konakladığı, Balalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile TSK Güçlendirme Vakfı tarafından restore edilen, “Beynam Atatürk ve Kültür Evi” de burada görülebilecek yerlerdendir.

Beynam Dağ evleri

Beynam Dağ Evleri kiralamanız için ideal bir tercih olabileceği gibi Beynam civarına yakın hotel gibi mekanlarda da konaklayabilirsiniz.

Ulaşan Hotel

Gölbaşı'nda bulunan Ulaşan Hotel Beynam'a araba ile 16 km (14 dakika) mesafe uzaklıktadır. Bu konforlu otelde ailecek rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Beynam Ormanı kamp

Beynam Ormanı'na çadır getirebilir burada kalmak istediğiniz taktirde çadır kurabilir ve günü birlik kamplar yapabilirsiniz.

Beynam Ormanı

Günün sonunda yorgunluğunuzu gidermek için mangalın sönmekte olan ateşi ile türk kahvesi pişirebilir ve sevdiklerinizle günün keyfini çıkartabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Safranbolu'da ne yapılır? Safranbolu'da gezilecek yerler

İLİŞKİLİ HABER

Fethiye'de nereye gidilir? Marmaris Fethiye'de gezilecek yerler

BİR YORUM YAPIN 2

Hüseyin 2 yıl önce

Kıymetli Paylaşım için çok teşekkür ederim

Beynamlı 2 yıl önce

Beynam da roma zamanından kalma hamam yok varsa nerde ben oralıyım

Toplam 2 beğeni