Silifke'de nerelere gidilir? Silifke'de gezilecek yerler

19 Mart 2020, 15:46
Silifke'de nerelere gidilir? Silifke'de gezilecek yerler

İonlar tarafından kurulan Silifke, Mersin sınırları içerisinde yer alan samimi bir ilçedir. Antik kent özelliğiyle dikkatlerini üzerine çeken Silifke, bir çok esere konu olmuştur. Peki, insanların dilinden düşüremediği Silifke'de nerelere gidilir? Silifke'nin neyi meşhurdur? İşte, Silifke'de gezilecek yerler...

Büyülü Turkuaz renginde olan denizi, minik adaları, sessiz sakin koyları ve ev sahipliği yapan sıcak kanlı yerlisiyle Silifke, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir. Dünyanın en önemli kuş göçü yolu, Akdeniz keşiş foku, mavi yengeç ile lagos balığının evini içerisinde barındıran Silifke, yerli yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Her mevsim ayrı güzelliği olan bu yer sonbahar kış aylarında da gezilmesi gereken yer olarak tercih edilmektedir. Peki, Silifke'de nerelerde gezilir? Silifke'de görülmesi gereken yerler nerelerdir? Silifke'nin neyi meşhurdur? İşte, Silifke'de gezip görmeniz gereken yerler...

Silifke'de gezilmesi gerekenler

SİLİFKE'DE GEZİLMESİ GEREKEN YERLER

Silifke UzuncaburçŞeytan Deresi Kanyonu ve Adam KayalarCennet Cehennem MağaralarıSilifke Narlıkuyu Aya Tekla KilisesiSilifke Astım MağarasıSilifke Kalesi ve Tekirambarı Su SarnıcıSilifke TaşköprüOlba Antik KentiSilifke Afrodisias Mozaiği

SİLİFKE'NİN NEYİ MEŞHURDUR?

Tantuni

Silifke'nin meşhur olan yiyeceği Mersin Tantuni'nin tadına bakmayı ihmal etmeyiniz. Bir çok büfede satılan tantuniyi Mersin'den rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Kerebiç

Arap kültürünün en sevilen tatlısı Kerebiç, Mersin'in en sevilen tatlı çeşitleri arasındadır.

Cezerye

Cezerye tatlısı,Silifke'de her evde mevcuttur. Misafirlerin ağırlarken tutulan tatlı çeşidi olan cezeryeden sevdiklerinize hediye almadan memleketinize dönmeyiniz.

Silifke ciğeri

Silifke ciğeri, tadını damağında bırakan bir lezzet olarak bilinmektedir. Ciğerseverlerin ve kebap kültürüne sahip olanların kesinlikle tatmasını öneriyoruz.

Silifke künefe

Silifke'nin künefesi restoranlarda çokça tercih edilen bir tatlı çeşididir. Ciğer kebabı sonrası yemenizi tavsiye ediyoruz.

Silifke Yoğurdu

Lokum gibi tadı olan, şarkı ve türkülere konu olmuş Silifke'nin yoğurdu, süt ürünlerini seven herkesin denemesi gereken bir lezzet.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
5 Yorum Var
 • Mantık 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok teşekkür ederim 36dk kadir araştırıyorum sizde bulabildim çok teşekkürler
  Cevapla
 • Fishman 1 yıl önce Şikayet Et
  Balığında en güzel olduğu ve yengeci ,kalamarı,karidesi denizden çıktığı yerde yenmesi silifke'dir...
  Cevapla
 • Hayat mayat meselesi 1 yıl önce Şikayet Et
  Delikılıç Ormanlarına da bekleriz.
  Cevapla
 • Fred 1 yıl önce Şikayet Et
  Silifke bu kadar küçük bir yer değil.
  Cevapla
 • Melek 1 yıl önce Şikayet Et
  Küçük ama çok değerli yerleri var gezmeniz tavsiye ederim