Tebessüm Kahvesi nedir? Tebessüm Kahvesi nerede? Nasıl gidilir?

18 Ekim 2019, 08:12
Tebessüm Kahvesi nedir? Tebessüm Kahvesi nerede? Nasıl gidilir?

Son zamanlarda Mucize Doktor dizisinin de yayınlanması ile beraberinde internette araştırılmaya başlanan Tebessüm Kahvesi'ni sizler için mercek altına aldık. Tebessüm Kahvesi nedir? Tebessüm Kahvesi nerede? Nasıl gidilir? İşte, Tebessüm Kahvesi hakkında bilinmesi gerekenler...

Tebessüm Kahvesi Üsküdar Belediyesinin ses getiren ulusal bir sosyal sorumluluk projesidir. 21 Mart 2016 tarihinde açılan Tebessüm Kahvesi'nde 10 down sendromlu personel garsonluk yapmaktadır. Üsküdar Burhan Felek köşkünün bahçesinde hizmet veren Tebessüm kahvesi nezih huzurlu ortamında her gün 08:30- 20:00 saatleri arasında kadar müşteri ve ziyaretçilerini beklemektedir. Günün her öğününde becerikli aşçıların yemeklerini, kahvelerini Tebessüm Kahvesinin taze çayını down sendromlu gençlerin servisleri ile keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Peki, Tebessüm Kahvesi nedir? Tebessüm Kahvesi nerede? Nasıl gidilir? Merak edilen ayrıntıları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz...

Tebessüm Kahvesi nedir?

TEBESSÜM KAHVESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Anadolu yakası Üsküdar'da bulunan Tebessüm Kahvesi'ne, Avrupa Yakası'ndan gitmek isteyenler metrobüs güzergahını kullanabilirler. Metrobüs ile Altunizade durağında inerseniz, Üsküdar dolmuşlarına binebilir, Marmaray ile Üsküdar durağında inerseniz  Barbaros, Veysi Paşa Sokak. No:35'e giderek Tebessüm Kahvesi'ne ulaşabilirsiniz.

Tebessüm Kahvesi'ne nasıl gidilir?

Bu sosyal sorumluluk projesinde down sendromlu gençlere çalışmalarında rehberlik etmek, desteklemek, takiplerini yapmak ve organizasyonun yürütülmesi için Özel Eğitim Öğretmeni, işletme müdürü, 4 yardımcı personel ve 1 kasiyer destek sağlamaktadır.

Tebessüm Kahvesi

Görevli meslek elemanları sabah 8.00 akşam 20.00 saatleri arasında haftanın 7 günü çalışılan bu kahvehanede 1 gün izin kullanılmaktadır. Tebessüm Kahvesi’nde de şu an 7 erkek, 3 kız down sendromlu genç çalışmaktadır. 

Tebessüm Kahvesi

Kahvenin gelir gider, malzeme giriş çıkışı, ihtiyaçların tespiti ile temini ve diğer işler ekip tarafından koordineli bir şekilde paylaşılmaktadır.

MasterChef Türkiye yarışma programı

MasterChef Türkiye yarışma programının 15 Ekim Salı akşamı yayınlanan bölümünde yarışmacılar Tebessüm Kahvesi’ne konuk olmuş ve dokunulmazlık oyunu için mücadele vermişti.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar