İstanbul’a en yakın kaplıcalar hangileridir? Kaplıca ve Ilıcalar...

31 Ekim 2019, 15:21
İstanbul’a en yakın kaplıcalar hangileridir? Kaplıca ve Ilıcalar...

İstanbul yer altı faydalı su kaynakları bakımından zengin değildir ancak şehre yakın kaplıca ve ılıcalar bulunmaktadır. Peki, İstanbul'a en yakın kaplıcalar nerededir? Hangi kaplıca ve ılıcalar şifa kaynağıdır? Haberimizin ayrıntılarına göz gezdiriniz...

Yorgun argın uyanıp işe gidip, işten dönmekten sıkıldınız mı? Erken uyuduğunuz halde yorgun uyanıyorsanız bedenen değil zihnen kronik bir yorgunluğunuz bulunmaktadır. Kaplıcalar kışın stresini, gün içerisinde yaşadığınız zorlu anları unutup sakinleşmeniz için yardımcı olabiliyor. Peki, strese, zihne, bedene şifa dağıtan bu ferah mekanlar nerede bulabilirsiniz? İstanbul'da bulunma fırsatı olmadığından İstanbul'a en yakın kaplıca adresleri nerelerdir? İstanbul' kaplıca ve ılıcalar nerededir?

İstanbul'a yakın kaplıcalar

İSTANBUL'A EN YAKIN KAPLICALAR

Bursa Kaplıcaları

İstanbul'dan yaklaşık 2 veya 2 buçuk saat süren Bursa, kaplıcaları ile ünlü bir şehirdir. Bursa'da şifalı kaplıca ve eski hamamlar bulunmaktadır. Kükürtlü Mahallesi içerisinde bulunan Armutlu Hamamı bunlardan biridir.

Kocaeli kaplıcaları

İstanbul'dan 1 saat 57 dakika süren Kocaeli'de bulunan kaplıca ve ılıcalar siz kaplıcaseverleri bekliyor. Gölcük Yazlık Ilıcası gidebileceğiniz kaplıca adresleri arasında yer alabilir.

Sakarya Kaplıcaları

İstanbul'dan 1 saat 38 dakika zaman aralığında ulaşım sağlayabileceğiniz kaplıcanın bir diğer adresi Sakarya'dır. Kuzuluk Termal Otel'i seçeneklerinizin arasında değerlendirebilirsiniz.

Tuzla Kaplıcaları

İstanbul'a 49 kilometre olan Tuzla, kaplıca ve ılıca seçenekleri arasında favori adreslerden biri. Kaplıcaseverleri, şehrin gürültüsünden uzak, şifa bulacakları bir yer bekliyor. Özel bir işletme tarafından işletilen Termal Tesisleri ziyaret edebilirsiniz.

Yalova Kaplıcaları

Termal kaplıcaların nadide yeri olan Yalova'da keyfinize göre kaplıca adresleri bulabilirsiniz. İstanbul'a 2 saat süren Yalova, şifalı sular eşliğinde sağlıklı bir tatil geçirebilirsiniz.Termal Kaplıcaları adı altında değerlendirebileceğiniz tesis sizleri bekliyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar